Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2019

BNP Paribas Bank Polska wdraża trwały nośnik od KIR

Data: 2019.06.11

BNP Paribas Bank Polska udostępni swoim klientom dokumenty publiczne wykorzystując trwały nośnik – oparty na technologii rejestrów rozproszonych blockchain. Rozwiązanie zostało opracowane przez KIR we współpracy z IBM i Accenture. Dzięki wykorzystaniu trwałego nośnika klienci Banku będą mogli otrzymywać regulaminy, cenniki czy wykazy opłat i prowizji w wersji elektronicznej, zgodnie z wymogami regulacyjnymi.

Trwały nośnik udostępniany przez KIR gwarantuje pełną integrację z systemami bankowymi. Usługa, wykorzystuje kwalifikowaną pieczęć elektroniczną oraz technologię blockchain. Spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, zapewnia wysoką wydajność i skalowalność. Umożliwia weryfikację autentyczności i zapewnia dostęp do dokumentów zarówno obecnym, jak i byłym klientom banku.

Dzięki wdrożeniu trwałego nośnika, BNP Paribas Bank Polska, udostępni swoim klientom dokumenty publiczne takie jak regulaminy, cenniki czy TOiP w formie cyfrowej.

Od lat pełnimy rolę partnera technologicznego dla polskiego sektora bankowego, wspierając banki we wdrażaniu cyfrowych rozwiązań służących optymalizacji ich działalności. Opracowanie trwałego nośnika to przykład realizacji tej strategii – mówi Robert Trętowski, wiceprezes Zarządu KIR. – Cieszymy się, że BNP Paribas Bank Polska zaufał opracowanemu przez nas rozwiązaniu. Jestem przekonany, że zarówno pracownicy, jak i klienci Banku docenią wygodę, jaką zapewnia cyfryzacja dokumentacji publicznej dotyczącej produktów oferowanych przez bank.

BNP Paribas Bank Polska konsekwentnie dąży do pełnej cyfryzacji produktów, usług i procesów, aby zapewnić klientom nowoczesną, wygodną obsługę, przede wszystkim w kanałach zdalnych. Zastosowanie trwałego nośnika opartego na technologii blockchain to przykład działania, które zbliża nas do tego celu – mówi Paweł Jaskulski, menedżer produktu ds. Analizy Biznesowej i Procesów w BNP Paribas Bank Polska.

Trwały nośnik dostarczany przez KIR spełnia wymogi regulacyjne prawodawstwa europejskiego i odpowiada oczekiwaniom sektora bankowego w zakresie publikacji dokumentów przeznaczonych do szerokiej grupy odbiorców (dokumenty publiczne). Trwały nośnik gwarantuje niezmienność dokumentów i ich niezaprzeczalność oraz łatwy dostęp do informacji w przyszłości przez czas odpowiedni do celów, jakim te informacje służą.

 

****

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w cyfryzacji usług publicznych
i procesów gospodarczych.

lista aktualności