Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2019

Płatności natychmiastowe Express Elixir dostępne w Banku Spółdzielczym w Brodnicy

Data: 2019.06.10

Klienci Banku Spółdzielczego w Brodnicy mogą wykonywać przelewy natychmiastowe, korzystając z systemu Express Elixir obsługiwanego przez KIR. Usługa umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy między rachunkami bankowymi prowadzonymi w różnych bankach.

Przelewy Express Elixir to nowoczesna usługa, dopasowana do preferencji współczesnego konsumenta, traktowana przez klientów banków jako standardowe rozwiązanie służące do regulowania codziennych płatności, czy przesyłania środków na rzecz organów administracji celno-podatkowej.

– Polska jest jednym z liderów pod względem tempa rozwoju płatności natychmiastowych, które stają się usługą powszechną, a klienci banków sięgają po to narzędzie coraz częściej w życiu codziennym – mówi Grzegorz Leńkowski, dyrektor Linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR.  Konsekwentnie pracujemy nad rozwojem systemu, dlatego cieszy nas pozyskanie do współpracy kolejnego, znaczącego uczestnika sektora bankowości spółdzielczej – dodaje Grzegorz Leńkowski.

– Rozliczenia Express Elixir stanowią, obok takich rozwiązań jak przelewy Elixir, płatności Google Pay czy realizowanych również przy współpracy z KIR – płatności Paybynet, istotne uzupełnienie oferty naszego Banku – mówi Jacek Teodorski, dyrektor Departamentu Handlowego Banku Spółdzielczego w Brodnicy.

Express Elixir rozlicza komunikaty płatnicze w trybie ciągłym. Większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund. Dzięki tej funkcjonalności i dopasowaniu do potrzeb użytkownika, system cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów banków  zarówno osób indywidualnych jak i przedsiębiorców. W maju br. w systemie Express Elixir rozliczono 2,08 mln transakcji o wartości 3,56 mld zł. Dla porównania w analogicznym miesiącu 2018 r. odnotowano 897,34 tys. transakcji o wartości 2,32 mld zł. Zatem rok do roku liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych wzrosła o niemal 132 proc., a wartość o 53 proc.  

 

***

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w cyfryzacji usług publicznych i procesów gospodarczych. Więcej informacji: www.kir.pl

Kontakt dla mediów:

Anna Olszewska

Rzecznik prasowy

tel. (22) 545 53 60, 691 890 584

e-mail:

 

Bank Spółdzielczy w Brodnicy jest najdłużej działającym bankiem spółdzielczym na ziemiach polskich  powstał w 1862 r. Od 2004 r. do 2016 r. BS Brodnica był zrzeszony w strukturach Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawie. W 2016 r. rozpoczął samodzielną działalność, którą prowadzi do dziś poprzez sieć czterdziestu siedmiu placówek zlokalizowanych na terenie czterech województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego oraz mazowieckiego. Specjalizuje się w obsłudze finansowej małych i średnich przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych, klientów indywidualnych oraz jednostek samorządu terytorialnego.

 

 

lista aktualności