Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2020

mojeID dostępne dla pacjentów enel-med

Data: 2020.12.29

Centrum Medyczne Enel-med, największa firma z polskim kapitałem na rynku prywatnej opieki medycznej, udostępnia swoim klientom potwierdzanie tożsamości za pomocą usługi mojeID, dostarczanej przez KIR. Dzięki temu wdrożeniu, uzyskanie pełnego dostępu do systemu enel-med online nie będzie już wymagało wizyty w placówce, a sposób weryfikacji tożsamości zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa danych pacjentów.

mojeID pozwala zdalnie, przez internet, w sposób całkowicie bezpieczny potwierdzić tożsamość na potrzeby realizacji usług świadczonych w trybie online. Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez bankowość internetową opierając się na danych, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot – w tym przypadku bank. Korzystanie z tej metody uwierzytelnienia umożliwia zdalne załatwienie formalności, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzenia tożsamości przez klienta.

Dzięki mojeID pacjenci korzystający z opieki medycznej w enel-med będą mieli szybki, wygodny i  bezpieczny dostęp do umawiania wizyt, wyników swoich badań, historii medycznej czy rankingu lekarzy. Po potwierdzeniu tożsamości w ramach rejestracji do systemu enel-med online, pacjenci będą mogli również korzystać z aplikacji mobilnej enel-med – mówi Jacek Rozwadowski, Prezes Centrum Medycznego ENEL-MED S.A.

Centrum Medyczne Enel-med oferuje pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju. W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, szpital, oddziały diagnostyki obrazowej, specjalistyczne kliniki: stomatologii, medycyny estetycznej i medycyny sportowej oraz dom seniora. Sieć enel-med to 41 oddziałów oraz ponad 1600 placówek partnerskich na terenie całego kraju, obsługujących ponad 700 tys. pacjentów. W okresie pandemii, dostosowując własne zasady funkcjonowania do potrzeb pacjentów, firma dynamicznie poszerzała portfolio usług dostępnych online. Poprzez teleporady z których w ostatnim półroczu skorzystało ponad pół miliona pacjentów, enel-med zapewnia pacjentom z całej Polski łatwy dostęp do specjalistów z możliwością uzyskania e-recepty, e-skierowania lub e-zwolnienia.

Wprowadzenie mojeID przez Centrum Medyczne Enel-med to kolejny etap postępującej cyfryzacji branży medycznej. Udostępniane przez KIR rozwiązanie umożliwia łatwe i bezpieczne potwierdzanie tożsamości w trybie online. mojeID jest już z sukcesem wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki, w  tym również w administracji publicznej. Doświadczenia ostatnich miesięcy dobitnie pokazały znaczenie zdalnej obsługi klientów. Mamy nadzieję, że pacjenci, którzy korzystają z opieki zapewnianej przez enel-med, docenią to ułatwienie – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

Sektor medyczny, który wymaga najwyższego poziomu ochrony danych, jest doskonałym przykładem postępującej digitalizacji usług. Usługa mojeID jest też dostępna w takich branżach, jak ubezpieczenia, energetyka, telekomunikacja i szeroko rozumiane usługi finansowe.

 

***

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju digitalizacji gospodarki.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.
 

 

lista aktualności