Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2020

Ultimo wprowadza zdalną weryfikację tożsamości z wykorzystaniem mojeID

Data: 2020.12.22

Ultimo, jedna z wiodących firm nowoczesnego zarządzania wierzytelnościami w Polsce, wprowadza możliwość zdalnego potwierdzenia tożsamości przy pomocy usługi mojeID, dostarczanej przez KIR. Dzięki temu klienci firmy będą mogli w wygodny i bezpieczny sposób potwierdzić swoją tożsamość przy rejestracji do portalu obsługi zadłużenia klientów eUltimo.pl.

mojeID to nowoczesne i bezpieczne narzędzie do potwierdzania tożsamości online w usługach komercyjnych i publicznych. Usługa umożliwia zdalne uwierzytelnienie klienta w procesach, które dotychczas wymagały osobistej wizyty w placówce firmy lub wysyłania dokumentów kurierem. Udostępnienie mojeID przez Ultimo umożliwi klientom bezpieczną rejestrację w portalu eUltimo.pl. Weryfikacja tożsamości z wykorzystaniem mojeID odbywa się poprzez systemy bankowości elektronicznej, w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez podmiot zaufany, jakim jest np. bank.

– Coraz więcej naszych klientów ceni sobie możliwość kontaktu w kanałach online. W Ultimo dajemy klientom możliwość wyboru sposobu porozumienia, w tym uzgodnienia spłaty zadłużenia przez internet. Dzięki temu klienci mogą zarządzać swoim zadłużeniem bez konieczności kontaktu telefonicznego z  doradcą. Udostępnienie możliwości potwierdzenia tożsamości poprzez mojeID jest kolejnym etapem rozwoju naszych usług. Weryfikacja tożsamości klienta przez mojeID przy zakładaniu konta na eUltimo.pl upraszcza ten proces, przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiego bezpieczeństwa wrażliwych danych naszych klientów mówi Damian Bednarski, Dyrektor Zarządzający Windykacją Polubowną w  Ultimo S.A.

Ultimo od prawie 20 lat specjalizuje się w zarządzaniu wierzytelnościami. Pomaga osobom zadłużonym polubownie i sukcesywnie spłacić dług oraz pozbyć się obciążenia domowego budżetu. Ultimo oferuje klientom możliwość uzgodnienia rat, dopasowanych do ich możliwości finansowych. Od 2014 r. spółka jest częścią europejskiej grupy B2Holding.

– Ostatnie miesiące pokazały, jak kluczowe dla sprawnego prowadzenia procesów biznesowych jest upowszechnienie narzędzi identyfikacji elektronicznej. Również z perspektywy potrzeb indywidualnego użytkownika szybkie, wygodne i bezpieczne potwierdzanie tożsamości stało się podstawą funkcjonowania w świecie cyfrowym, zarówno w obszarze usług komercyjnych, jak i w administracji publicznej. Mamy nadzieję, że również klienci Ultimo docenią rozwiązanie pozwalające na kontakt z firmą całkowicie w trybie zdalnym – mówi Piotr Wichowski, dyrektor Linii biznesowej usługi identyfikacji w KIR.

Usługa mojeID umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości u usługodawców z wielu różnych branż – m.in. ubezpieczeniowej, ochrony zdrowia, finansowej, energetycznej. mojeID jest również wykorzystywane w  procesach uwierzytelniania w usługach dostarczanych przez podmioty administracji publicznej.

 

***

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju digitalizacji gospodarki.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.
 

lista aktualności