Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2021

Klienci ING Lease (Polska) podpiszą umowę leasingową za pomocą mSzafir

Data: 2021.11.19

ING Lease (Polska) udostępniło swoim klientom, korzystającym z platformy Lease Now możliwość podpisania umów leasingowych z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir. Dzięki  dostarczanej przez KIR usłudze, przedsiębiorcy mogą dopełnić wszelkich formalności w sposób całkowicie zdalny.

mSzafir jest w pełni mobilnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, eliminującym potrzebę użycia czytnika i karty kryptograficznej, dzięki czemu umożliwia prowadzenie spraw prywatnych, biznesowych i urzędowych całkowicie online. Dostępny jest w dwóch wariantach – w wersji jednorazowej, służącej do podpisania pojedynczego dokumentu oraz z długim terminem ważności, do podpisywania wielu dokumentów. Od teraz, klienci ING mogą uzyskać podpis elektroniczny mSzafir do zdalnego podpisania umowy leasingowej w Lease Now, wykorzystując do tego inną usługę KIR, tj. mojeID, która pozwala na zdalne potwierdzanie tożsamości.  

– W ING Lease (Polska) staramy się na bieżąco odpowiadać na zapotrzebowania naszych klientów. Już od jakiegoś czasu zachęcamy ich do korzystania z kwalifikowanych podpisów elektronicznych przy zawieraniu umowy leasingowej, dzięki czemu dopełnianie formalności przebiega sprawnie i wygodnie. Teraz, dzięki współpracy z KIR i wdrożeniu mSzafir w Lease Now, będą mogli złożyć e-podpis na umowie w dowolnym miejscu i czasie oraz z dowolnego urządzenia. Wierzymy, że to znacząco wpłynie na komfort świadczonych przez nas usług – podkreśla Arkadiusz Kuczera, Wiceprezes ING Lease (Polska) odpowiedzialny za Pion Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta.

Spółka ING Lease (Polska) jest obecna na rynku od ponad 25 lat. Jest jedną z największych instytucji leasingowych w Polsce. Wchodzi w skład Grupy Kapitałowej ING Banku Śląskiego S.A. ING Lease (Polska) jest liderem w finansowaniu maszyn i urządzeń, posiadając w swojej ofercie program ING Maszyny, ING Smart Factory czy też ostatnio uruchomioną platformę ING Lease Now.

Wdrożenie mSzafir w ING Lease jest istotnym krokiem w kierunku podniesienia poziomu cyfryzacji branży leasingowej. Jestem przekonany, że rezultatem stosowania mSzafir będzie optymalizacja obiegu dokumentów w firmie naszego partnera, co przełoży się na poprawę komfortu pracy i przyczyni do uproszczenia relacji pomiędzy pracownikami a klientami – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir jest zgodny z wymaganiami rozporządzenia eIDAS i ma moc prawną równoważną podpisowi złożonemu własnoręcznie.

 

****

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju digitalizacji gospodarki. 

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.
 

lista aktualności