Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2021

Płatności natychmiastowe Express Elixir dostępne w Krakowskim Banku Spółdzielczym

Data: 2021.09.20

Klienci Krakowskiego Banku Spółdzielczego od 16 września 2021 r. mogą wykonywać przelewy natychmiastowe, korzystając z systemu Express Elixir obsługiwanego przez KIR. Usługa umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy między rachunkami bankowymi prowadzonymi w różnych bankach.

Przelewy Express Elixir to nowoczesna usługa, dopasowana do preferencji współczesnego konsumenta, traktowana przez klientów banków jako standardowe rozwiązanie służące do regulowania codziennych płatności, czy przesyłania środków na rzecz organów administracji celno-podatkowej. System przelewów natychmiastowych KIR działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Pozwala na błyskawiczny transfer środków między kontami w różnych bankach.

Polska jest jednym z liderów pod względem tempa rozwoju płatności natychmiastowych, które na naszym rynku stają się usługą powszechną. Klienci banków coraz częściej sięgają po Express Elixir, doceniając możliwość szybkiego transferu środków – mówi Wojciech Pantkowski, Wiceprezes Zarządu KIR. – Dołączenie kolejnego znaczącego uczestnika z sektora bankowości spółdzielczej jest ważnym krokiem w popularyzacji systemu – dodaje Wojciech Pantkowski.

– Dołączyliśmy do grupy banków, umożliwiających swoim klientom realizowanie przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, prowadzonym przez KIR. Klienci oczekują nowych rozwiązań dających im możliwość wykonywania pilnych płatności w czasie rzeczywistym. Cieszymy się z bardzo dobrej współpracy z KIR – mówi Mariusz Kumorek, Wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

Pełna lista banków, oferujących przelewy w systemie Express Elixir, dostępna jest na stronie: www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci.

 

****

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju digitalizacji gospodarki. 

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.

lista aktualności