Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2022

Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium publikuje dla najmłodszych

Data: 2022.12.06

Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium opublikowała książeczkę dla najmłodszych „Dzidzia w świecie płatności”. To pierwsza tego typu propozycja na rynku wydawniczym dla dzieci w wieku 1-3, która wprowadza dopiero uczącym mówić się dzieciom najprostsze pojęcia związane z płatnościami: karta, bankomat, portfel, banknoty czy monety.

Dla rodziców będzie znakomitym pretekstem do rozmów z dzieckiem o tym, skąd biorą się pieniądze. Dzieci codziennie obserwują jak dorośli kupują coś w sklepach lub dokonują płatności płacąc gotówkowo lub bezgotówkowo. W sposób naturalny od najmłodszych lat naśladują te zachowania, bawiąc się w sklep. „Dzidzia w świecie płatności” pozwala na pokazanie dziecku różnych metod płatności na obrazkach, a bogate w szczegóły rozkładówki książki zapraszają do zabawy w szukanie, zgadywanie i nazywanie przedmiotów i sytuacji.

„Mimo, że tematem głównym są w książce płatności, na pierwszy plan wysuwa się rodzinna atmosfera, wspólne spędzanie czasu i radość z poznawania natury. Przekaz kierowany do maluchów jest jasny: płatności są częścią codziennego życia, trzeba rozumieć, na czym polegają, ale najważniejsze są wartości rodzinne, relacje i wspólny czas, którym się nawzajem obdarowujemy” – podkreśla pedagog Agnieszka Barbasiewicz, która uczestniczyła w opracowaniu publikacji.

„Wierzymy, że warto uczyć się o nowych technologiach od najmłodszych lat, a nasza książeczka będzie w tym istotną pomocą dla rodziców i opiekunów” – mówi Dorota Dublanka, Prezes Fundacji.

Książeczka w wersji papierowej dystrybuowana jest bezpłatnie w ramach działań edukacyjnych Fundacji Cyberium, tytułową bohaterkę można też poznać w wersji elektronicznej na stronie www.wswiecieplatnosci.pl.

 

 

 

lista aktualności