Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2022

KIR partnerem Ekosystemu FinTech Poland

Data: 2022.10.19

Do społeczności FinTech Poland dołączają kolejne firmy, rozwijające usługi oparte na technologii. To dobra wiadomość, bo cel naszej inicjatywy jest ambitny: efektywna integracja środowiska innowacji finansowych w Polsce. Tylko pogłębiona współpraca między fintechami, ale też bankami i innymi dojrzałymi instytucjami, doprowadzi do dynamicznego rozwoju i umocnienia szeroko rozumianego sektora.

Nowym Partnerem Ekosystemu FinTech Poland został KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa) – firma, która jest nie tylko kluczowym podmiotem infrastruktury polskiego systemu płatniczego, ale także sektorowym hubem technologicznym i dostawcą cyfrowych rozwiązań dla bankowości, gospodarki i administracji.

– Projektując usługi dostarczane przez KIR, stawiamy na wykorzystanie nowoczesnych technologii, z pełną odpowiedzialnością za jakość i bezpieczeństwo wdrażanych rozwiązań. Aktywnie przyczyniamy się do podnoszenia poziomu digitalizacji procesów, zarówno w sferze komercyjnej, jak i w administracji publicznej. Od lat angażujemy się w innowacyjne projekty i chętnie dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem. Jesteśmy świadomi, że zintegrowanie środowiska fintechowego w Polsce może znacząco przyspieszyć rozwój nowoczesnych usług. Społeczność organizowana przez FinTech Poland jest najlepszym miejscem na jakościowe rozmowy – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

– KIR w Ekosystemie FinTech Poland to duża wartość. Wierzę, że wniesie wiele merytoryki, ciekawego spojrzenia. Z drugiej strony sądzę, że mamy wiele do zaoferowania naszemu nowemu Partnerowi. Razem budujemy ekosystem, który ma działać prężnie i łączyć wszystkich graczy sektora cyfrowych finansów, od startupów fintech w fazie seed i scale up, przez dostawców przełomowych technologii finansowych, aż po duże instytucje finansowe i firmy technologiczne oraz przedstawicieli regulatorów i nadzorców. Pozwoli nam to w dłuższej perspektywie zbudować nowoczesny sektor finansowy otwarty na wyzwania wymagającej przyszłości – mówi Paweł Widawski, Prezes Fundacji FinTech Poland.

Celem Ekosystemu Fintech Poland jest zwiększenie konkurencyjności i internacjonalizacji polskiego rynku innowacji finansowych poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw, tworzenie standardów rynkowych, prowadzenie dialogu regulacyjnego na poziomie krajowym i europejskim oraz wspólne identyfikowanie barier i szans rozwojowych. Interakcje między uczestnikami rynku gwarantować będą wspólnie organizowane seminaria i konferencje, meet’upy i praca w grupach roboczych, z których dwie zajmujące się obszarem regulacyjnym startują już wkrótce.

Inicjatywa zainicjowana dwa miesiące temu, obecnie liczy już 20 członków. W październiku, poza KIR, dołączyły także Visiona, Wealthon, TMS Brokers oraz Fenige.

 

lista aktualności