Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2022

Komputronik korzysta z mSzafir

Data: 2022.02.02

Komputronik wyposażył agentów sieci swoich sklepów stacjonarnych w mobilny, kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir. Dzięki współpracy z KIR, firma zoptymalizuje procesy sprzedaży i obiegu dokumentów.  

mSzafir to nowatorska, mobilna wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W odróżnieniu od standardowej wersji e-podpisu, mSzafir jest produktem w pełni cyfrowym, który nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Dzięki tej usłudze można podpisać dowolny dokument na każdym urządzeniu podłączonym do internetu. Rozwiązanie dostarczane przez KIR umożliwia całkowicie zdalne prowadzenie spraw prywatnych, biznesowych i urzędowych, bez konieczności drukowania dokumentów, wysyłania ich kurierem czy ponoszenia kosztów archiwizacji.  Teraz z mSzafir korzystać będą także agenci sklepów Komputronik, którzy przy jego pomocy będą zdalnie podpisywać wszelkie dokumenty handlowe, co znacząco skróci czas realizacji transakcji.

 Komputronik to jeden z najbardziej lubianych przez klientów sklepów internetowych, ale też sieć sklepów stacjonarnych, zlokalizowanych w największych miastach takich, jak Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Szczecin, Łódź, Gdańsk, Lublin, Białystok. Kluczowe znaczenie ma dla nas kontakt z klientami, a tym samym jakość realizacji zamówień. Dlatego wdrażamy rozwiązania, jak mobilny podpis elektroniczny mSzafir, które podnoszą komfort pracy salonów. Implementacja mSzafir skraca do minimum czas potrzebny do przeprocesowania dokumentów i umów. To w naszej branży i przy bezpośrednim kontakcie z klientem wartość nie do przecenienia  podkreśla Robert Romanowski, Dyrektor Operacyjny Sieci Komputronik.

Komputronik plasuje się w pierwszej dziesiątce największych spółek teleinformatycznych w Polsce. Posiada oddziały w Warszawie i Katowicach oraz sieć dystrybucji obejmującą prawie 140 salonów własnych, franczyzowych oraz partnerskich na obszarze całego kraju.

 mSzafir jest wykorzystywany zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przez korporacje. To narzędzie, które upraszcza i przyspiesza cyfrowy obieg dokumentów w kontaktach wewnętrznych i zewnętrznych, pozwalając na uzyskanie znaczących oszczędności. Wśród naszych klientów są firmy, w których zastosowanie e-podpisu pozwoliło na redukcję kosztów obsługi dokumentów papierowych o 75%. Z pewnością argument finansowy jest przeważający, ale warto podkreślić, że zastosowanie e-podpisu ma także przełożenie na dbałość o zrównoważony rozwój i zielony ład  komentuje Elżbieta Włodarczyk, dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR.

KIR oferuje mSzafir w dwóch wariantach  w wersji jednorazowej, do podpisania pojedynczego dokumentu oraz z długim terminem ważności  na 1 rok lub 2 lata, do podpisywania wielu dokumentów. Przed uzyskaniem certyfikatu jednorazowego, użytkownik potwierdza swoją tożsamość, korzystając z bankowości elektronicznej. W przypadku mSzafir z długim terminem ważności,  tożsamość można potwierdzić na jeden z trzech sposobów: z wykorzystaniem bankowości elektronicznej, przy użyciu standardowej wersji certyfikatu kwalifikowanego zapisanego na karcie Szafir lub osobiście w placówce KIR. mSzafir spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa określone w unijnym rozporządzeniu eIDAS.  

 

lista aktualności