Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2023

Klienci firmy Pergamin korzystają z podpisu jednorazowego mSzafir

Data: 2023.02.16

Pergamin, firma zajmująca się automatyzacją obsługi umów i innych dokumentów prawnych, wdrożyła w swoim systemie jednorazowy, mobilny podpis elektroniczny mSzafir od KIR. 

Pergamin wdrożył tzw. zintegrowaną wersję e-podpisu, dzięki czemu proces podpisywania dokumentów odbywa się bezpośrednio w systemie firmy. Użytkownicy nie muszą korzystać z żadnej dodatkowej aplikacji czy urządzeń, a podpisane przez nich dokumenty pozostają w wewnętrznych archiwach już na stałe.

Firmy wiele tracą przez nieefektywne procedury i brak automatyzacji powtarzalnych procesów, takich jak zarządzanie dokumentami. Pergamin skraca proces przygotowania umów wraz z załącznikami i czas potrzebny do ich podpisania. Integracja Pergaminu z kwalifikowanym podpisem jednorazowym mSzafir pozwala optymalizować działania związane z formalnościami online. Nasi klienci zareagowali pozytywnie na wdrożenie tego rozwiązania widzimy coraz większe zainteresowanie firm z sektora enterprise, które chętnie sięgają po ofertę z opcją wykorzystania mSzafira w procesach biznesowych i rekrutacyjnych – mówi Jakub Barwaniec, CEO Pergaminu.

mSzafir to pierwszy na rynku, dostępny w pełni online, kwalifikowany podpis elektroniczny o gwarantowanej mocy prawnej, równej podpisowi odręcznemu. Klienci korzystający z mSzafir weryfikują swoją tożsamość za pomocą własnej bankowości elektronicznej. Usługa KIR jest jedynym e-podpisem na polskim rynku, dostępnym w wersji jednorazowej. 

– Automatyzacja i cyfryzacja formalnych procedur znacząco usprawnia działanie każdego biznesu. Współpraca z Pergaminem to dla nas szczególne partnerstwo. Najnowsze wdrożenie mSzafir pozwala klientom Pergaminu podpisywać dokumenty bezpośrednio na firmowej platformie, a procesy związane z obsługą klienta zyskują nową jakość. Nasi partnerzy doceniają możliwość integracji e-podpisu od KIR z systemami firmowymi, bo dzięki temu ułatwiają prowadzenie biznesu swoim klientom – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR.

mSzafir zintegrowany z wewnętrznymi systemami firmy pozwala na elektroniczne podpisywanie dokumentów bezpośrednio w firmowym portalu. Użytkownicy mogą podpisać dokumenty na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu, wygodnie i bezpiecznie. Dokumenty podpisane za pomocą mSzafir mają taką samą moc prawną jak podpisane odręcznie. 

 

****

KIR został powołany w 1991 r. w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Pełni także funkcję technologicznego integratora rozwiązań wspierających budowę cyfrowej gospodarki. Tworzy rozwiązania z zakresu bezpiecznej wymiany informacji oraz otwartej bankowości, nowoczesne narzędzia z zakresu identyfikacji elektronicznej oraz usług zaufania: zdalne potwierdzanie tożsamości – mojeID oraz kwalifikowany podpis elektroniczny w wersji mobilnej – mSzafir. Wykorzystuje zaawansowane narzędzia kryptograficzne, algorytmy big data i rozwiązania chmurowe. Dostarcza usługę trwałego nośnika i udostępnia możliwość bezpłatnego rozwijania i testowania pomysłów biznesowych w piaskownicy technologicznej – Sandbox Blockchain.

Wykorzystując najnowsze technologie firma projektuje i dostarcza rozwiązania, które skutecznie pomagają partnerom biznesowym w uwalnianiu potencjału ich projektów i wdrażaniu innowacji. KIR wspiera digitalizację gospodarki, dbając o jakość, niezawodność i bezpieczeństwo usług cyfrowych. 

 

Kontakt dla mediów:
Anna Olszewska
Rzecznik prasowy tel. (22) 545 53 60, 691 890 584
e-mail: 

 

 

Pergamin to start-up, który powstał w 2017 roku. Zajmuje się automatyzacją zarządzania umowami i innymi dokumentami, skracając czas potrzebny na podpisanie kontraktu. Platformę można zintegrować z systemami CRM, HRM i ERP –  automatycznie importuje z nich najważniejsze dane o stronach i warunkach konkretnej umowy. Rozwiązanie jest wykorzystywane przede wszystkim w firmach, które przetwarzają dużą liczbę podobnych kontraktów na przykład z pracownikami lub kontrahentami. Umożliwia tworzenie umów w oparciu o szablony, dzięki czemu są od początku zgodne z prawem i regulacjami obowiązującymi w danej firmie. Za pośrednictwem Pergaminu można również komentować draft w chmurze oraz składać podpisy elektroniczne. W rundzie seed Pergamin pozyskał od inwestorów ponad 9 mln zł – finansowanie zapewniły Sunfish Partners, fundusze DFRI
i Funding Box.

Więcej informacji: www.pergam.in

 

 

 

 

lista aktualności