Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2023

Nest Bank wdrożył przelewy natychmiastowe Express Elixir

Data: 2023.03.15

Klienci Nest Banku mogą już korzystać z przelewów natychmiastowych realizowanych w systemie Express Elixir. Bank zapowiada także udostępnienie kolejnych usług, w tym przelewów na telefon BLIK.

Express Elixir jest pierwszym w Polsce, a drugim na świecie profesjonalnym systemem umożliwiającym bezpośrednią realizację przelewów natychmiastowych. Przelewy natychmiastowe Express Elixir są rozliczane w trybie online. Dzięki temu pieniądze z rachunku nadawcy mogą znaleźć się na rachunku odbiorcy w czasie liczonym w sekundach. System Express Elixir umożliwia rozliczanie przelewów natychmiastowych 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Operatorem przelewów dokonywanych w ramach systemu Express Elixir jest KIR.

Z przelewów natychmiastowych mogą teraz korzystać wszyscy klienci Nest Banku – Przelewy natychmiastowe Express Elixir to kolejna z wielu nowości, które wprowadziliśmy, aby nasza bankowość była jeszcze bardziej atrakcyjna. Jednocześnie jest to ważny krok do wyczekiwanej przez naszych klientów funkcji – przelew na telefon BLIK. Tak jak zapowiadaliśmy pojawi się ona u nas jeszcze w tym roku – mówi Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes Zarządu Nest Banku. – W zeszłym roku wprowadziliśmy dla naszych klientów wiele mobilnych nowości – Visa Mobile, Swatch Pay, Nest POS, bramkę płatniczą czy możliwość założenia konta na selfie. W tym roku również nie zwalniamy tempa, oprócz wspomnianych już usług, pojawi się u nas też karta wirtualna oraz klika niespodzianek, które będziemy mogli już wkrótce ogłosić – dodaje Janusz Mieloszyk.

Za przelew Express Elixir w Nest Banku pobierana jest prowizja zgodnie z obowiązującą Taryfą opłat i prowizji dostępną na stronie www.nestbank.pl. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania przelewów natychmiastowych Express Elixir można znaleźć na stronie expresselixir.pl.

                                                                                                                                             

****

KIR został powołany w 1991 r. w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Pełni także funkcję technologicznego integratora rozwiązań wspierających budowę cyfrowej gospodarki. Tworzy rozwiązania z zakresu bezpiecznej wymiany informacji oraz otwartej bankowości, nowoczesne narzędzia z zakresu identyfikacji elektronicznej oraz usług zaufania: zdalne potwierdzanie tożsamości – mojeID oraz kwalifikowany podpis elektroniczny w wersji mobilnej – mSzafir. Wykorzystuje zaawansowane narzędzia kryptograficzne, algorytmy big data i rozwiązania chmurowe. Dostarcza usługę trwałego nośnika i udostępnia możliwość bezpłatnego rozwijania i testowania pomysłów biznesowych w piaskownicy technologicznej – Sandbox Blockchain.

Wykorzystując najnowsze technologie firma projektuje i dostarcza rozwiązania, które skutecznie pomagają partnerom biznesowym w uwalnianiu potencjału ich projektów i wdrażaniu innowacji. KIR wspiera digitalizację gospodarki, dbając o jakość, niezawodność i bezpieczeństwo usług cyfrowych. 

 

lista aktualności