Kontakt dla mediów

Anna Olszewska
Rzecznik prasowy

KIR
02-781 Warszawa
ul. rtm. W. Pileckiego 65
tel. 22 545 53 60
kom.: 691 890 584
e-mail:

2023

Regionalne Centrum Sprzedaży KIR w Gdańsku ma nową siedzibę

Data: 2023.03.06

Regionalne Centrum Sprzedaży KIR w Gdańsku przeniosło się do nowej, łatwiej dostępnej dla klientów, siedziby. Teraz lokalny oddział KIR mieści się przy ul. Gnilnej 2 w Gdańsku. Godziny pracy placówki, w której m.in. można nabyć podpis elektroniczny, pozostały bez zmian.

– Zmiana lokalizacji podyktowana jest dbałością o komfort obsługi naszych klientów. Nowa placówka mieści się w centrum miasta, w Centrum Biurowym Gnilna (Madison Real Estate) przy ul. Gnilnej 2 (p.1), co oznacza łatwy dojazd komunikacją miejską. Dodatkowym atutem nowej siedziby jest możliwość skorzystania z parkingu usytuowanego w centrum biurowym – mówi Tomasz Łagus, Dyrektor RCS w Gdańsku. – Godziny pracy naszego oddziału pozostają bez zmian. Klientów zapraszamy od poniedziałku do piątku między 8.00 a 15.00 – dodaje Tomasz Łagus.

W oddziale KIR można zamówić i odebrać podpis elektroniczny Szafir oraz zweryfikować tożsamość klienta wymaganą przy zakupie mobilnego, kwalifikowanego e-podpisu mSzafir z długim terminem ważności. Zakup e-podpisu mSzafir można zrealizować w pełni zdalnie, identyfikując się poprzez bankowość elektroniczną, ale można zrobić to także osobiście w RCS – potwierdzając tożsamość za pomocą dowodu osobistego lub paszportu. Kwalifikowany podpis elektroniczny Szafir oraz jego wersja mobilna mSzafir może być wykorzystywany m.in. do zabezpieczenia deklaracji ZUS, rozliczeń podatkowych w systemie e-Deklaracje, wymiany dokumentacji z KRS, GIIF czy urzędami i organami samorządu oraz tworzenia faktur elektronicznych. W placówce klienci mogą również uzyskać informacje na temat innych usług oferowanych przez KIR.

mSzafir to nowatorska wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego, dostępna w wariancie długoterminowym oraz jednorazowym. W odróżnieniu od tradycyjnej wersji podpisu elektronicznego Szafir, mSzafir jest w pełni mobilny, nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń takich jak karty i czytniki, a dokumenty można podpisać w dowolnym miejscu i czasie, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Więcej informacji o usłudze na stronie mszafir.pl.

KIR od 20 lat jest kwalifikowanym podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne w ramach Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir.

 

****

KIR został powołany w 1991 r. w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Pełni także funkcję technologicznego integratora rozwiązań wspierających budowę cyfrowej gospodarki. Tworzy rozwiązania z zakresu bezpiecznej wymiany informacji oraz otwartej bankowości, nowoczesne narzędzia z zakresu identyfikacji elektronicznej oraz usług zaufania: zdalne potwierdzanie tożsamości – mojeID oraz kwalifikowany podpis elektroniczny w wersji mobilnej – mSzafir. Wykorzystuje zaawansowane narzędzia kryptograficzne, algorytmy big data i rozwiązania chmurowe. Dostarcza usługę trwałego nośnika i udostępnia możliwość bezpłatnego rozwijania i testowania pomysłów biznesowych w piaskownicy technologicznej – Sandbox Blockchain.

Wykorzystując najnowsze technologie firma projektuje i dostarcza rozwiązania, które skutecznie pomagają partnerom biznesowym w uwalnianiu potencjału ich projektów i wdrażaniu innowacji. KIR wspiera digitalizację gospodarki, dbając o jakość, niezawodność i bezpieczeństwo usług cyfrowych. 

 

lista aktualności