Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

KIR i Authologic nawiązują współpracę partnerską w ramach mojeID

Data: 2022.04.13

Dzięki podpisaniu umowy o współpracy z KIR, Authologic umożliwi swoim partnerom biznesowym dostęp do usługi mojeID – najbardziej powszechnie wykorzystywanego narzędzia zdalnego uwierzytelnienia w Polsce. Dostarczane przez KIR rozwiązanie to uniwersalny mechanizm potwierdzania tożsamości online, który zapewnia łatwy i bezpieczny dostęp do usług w sektorze publicznym i komercyjnym.

Authologic jest polskim fintechem, który jest operatorem platformy koordynującej i agregującej metody weryfikacji tożsamości online. Authologic operuje w około 200 krajach i agreguje metody weryfikujące tożsamość na bazie narzędzi biometrycznych, cyfrowych dokumentów tożsamości jak i danych bankowych.

– Do portfolio usług dla naszych kontrahentów biznesowych, oferowanych przez Authologic, dołączamy teraz możliwość wdrożenia potwierdzenia tożsamości poprzez mojeID. Rozszerzając naszą ofertę w zakresie uwierzytelnienia o mojeID, odpowiadamy na potrzeby generowane przez klientów w obszarze szybkich, w pełni cyfrowych metod weryfikacji tożsamości mówi Krzysztof Klimczak, Prezes Zarządu Authologic.

mojeID umożliwia całkowicie zdalne potwierdzanie tożsamości osób fizycznych za pomocą bankowości elektronicznej. Usługa jest dziś dostępna dla ponad 18 mln klientów banków – czyli ok. 85% wszystkich aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej. Rozwiązanie KIR jest wygodne i proste w użyciu, a jednocześnie zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych, zgodnie z obowiązującymi regulacjami w zakresie identyfikacji elektronicznej.

– KIR w swojej działalności stawia na konsekwentne upowszechnianie usług wspierających rozwój cyfrowej gospodarki. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu dostępu do mojeID dla usługodawców komercyjnych, poprzez współpracę z partnerami. Authologic jest pierwszym partnerem KIR w tym modelu. Wierzymy, że nasza współpraca pozwoli na szybkie włączenie w ekosystem mojeID usługodawców komercyjnych, już teraz korzystających z usług naszego partnera mówi Wojciech Pantkowski, Wiceprezes Zarządu KIR.

mojeID zostało wprowadzone na rynek w 2019 r. przez KIR - firmę która już od 30 lat buduje cyfrowe usługi dla sektora publicznego i prywatnego. Od tego czasu stale i systematycznie rośnie liczba podmiotów – dostawców usług z różnych branż, udostępniających swoim klientom to nowoczesne rozwiązanie. Za pomocą mojeID tożsamość swoich klientów potwierdzają komercyjni dostawcy usług reprezentujący różne branże, m.in.: ochronę zdrowia, ubezpieczenia, telekomunikację, energetykę, finanse, kulturę, gry losowe.

Z mojeID mogą już korzystać klienci 9 banków komercyjnych oraz ponad 500 banków spółdzielczych – PKO Bank Polski (i Inteligo), Bank Pekao, ING Bank Śląski, mBank, Santander Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, BOŚ Bank, Bank Spółdzielczy w Brodnicy i banki spółdzielcze i współpracujące z Bankiem BPS i SGB-Bankiem.

W 2021 r. usługa mojeID została wyróżniona Godłem „Teraz Polska” oraz nagrodą w konkursie Digital Exellence Awards w kategorii Digital Strategic Perspective.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mojeid.pl

lista aktualności