Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

Klienci Banku Pekao mogą już korzystać z usługi Qlips i lepiej zarządzać fakturami i domowymi rachunkami

Data: 2020.06.08

Klienci Banku Pekao mogą już korzystać z usługi Qlips, która pozwala wygodnie opłacać faktury i  domowe rachunki w bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji PeoPay. Od teraz zlecenie przelewu do zapisanych odbiorców jest jeszcze prostsze.

Usługa Qlips to wspólna inicjatywa banków oraz KIR i Związku Banków Polskich. Aby ułatwić klientom kontrolę płatności rachunków i faktur, Bank Pekao wprowadził ją do swojej bankowości elektronicznej – Pekao24 oraz aplikacji PeoPay. Usługa pozwala na lepsze zarządzanie płatnościami. Aby przeglądać rachunki i faktury od swoich dostawców, wystarczy wyszukać ich nazwy na liście firm korzystających z  usługi Qlips. Następnie użytkownik może zdecydować o natychmiastowej realizacji płatności, akceptując rachunek lub samodzielnie ustawiając datę przelewu. Jest też opcja opłacania rachunków nie wymagająca zaangażowania po stronie klientów banku. Płatności za rachunki od wybranych przez użytkownika dostawców usług mogą być realizowane automatycznie – wystarczy uaktywnić taką funkcję i ustawić maksymalną kwotę płatności.

Jesteśmy bankiem rozwijającym się dla naszych klientów. Do naszej bankowości internetowej i mobilnej regularnie wprowadzamy rozwiązania, które są maksymalnie funkcjonalne dla użytkowników. Wdrożenie usługi Qlips do zarządzania płatnościami w portalu i aplikacji mobilnej jeszcze bardziej uprości codzienne bankowanie naszym klientom – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności z Banku Pekao S.A.

Qlips pozwala klientom banku – zarówno osobom indywidualnym jak i firmom – wygodnie opłacać faktury za usługi masowe, np. za telefon, wodę czy ubezpieczenie. Wśród dostawców usług korzystających z  Qlips jest m.in. Orange. Usługa działa w oparciu o system informatyczny utworzony i obsługiwany przez KIR.

Qlips umożliwia opłacenie faktur i rachunków za pomocą jednego kliknięcia, bez konieczności wprowadzenia dodatkowych kodów czy haseł. W swojej bankowości elektronicznej klient znajdzie przygotowaną płatność za rachunek, którą wystarczy zaakceptować. Zebranie rachunków w Qlips pozwala rozliczyć je w jednym miejscu, bez potrzeby logowania się do stron poszczególnych dostawców usług. To bardzo wygodne i intuicyjne rozwiązanie – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR.

lista aktualności