Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

Ruszył konkurs dla urzędów ogłoszony w ramach ogólnopolskiego Programu płatności bezgotówkowych w administracji publicznej.

Data: 2017.12.07

Do końca grudnia br. urzędy uczestniczące w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej mogą zgłaszać swój akces do konkursu organizowanego przez KIR pod hasłem „Warto bezgotówkowo”. Celem konkursu jest wspieranie wizerunku urzędu jako miejsca udostępniającego nowoczesne formy płatności. Zwycięskie urzędy wyposażą wybrane przez siebie jednostki edukacyjne w nowoczesny sprzęt cyfrowy. Organizatorem konkursu jest KIR, honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju.

Ogólnopolski Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i KIR, realizowany jest już od ośmiu miesięcy. Program zakłada bezpłatne wyposażenie urzędów wszystkich szczebli – wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin, starostw powiatowych w terminale POS i usługę WebPOS Paybynet. Liczba jednostek akceptujących płatności kartą lub telefonem stale rośnie. Do tej pory do Programu zgłosiło się ponad 1100 urzędów.

Popularyzacja płatności bezgotówkowych to korzyść zarówno dla klientów, jak i urzędów. Chcemy promować tę ideę. Dlatego, aby zachęcić do włączenia się do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, KIR ogłosił konkurs skierowany do urzędów.  Chcemy  zaangażować zarówno urzędy jak i obywateli we wspólne promowanie bezgotówkowych płatności.  – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR.

W konkursie może wziąć udział każdy urząd, który przed 1 kwietnia 2017 r. nie akceptował płatności bezgotówkowych wykonywanych za pomocą terminali POS oraz WebPOS Paybynet (z wyłączeniem urzędów  biorących udział w pilotażu), a także do końca grudnia br. podpisze umowę w ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Urzędy mogą się zgłaszać do konkursu na stronie www.kir.pl/program do 31 grudnia. Wystarczy wypełnić formularz. Konkurs potrwa od stycznia 2018 r. do końca marca 2018 r.

Zgodnie z zasadami konkursu 5 zwycięskich urzędów wyposaży wskazane przez siebie jednostki edukacyjne działające na terenie gminy, powiatu etc. w jeden z sześciu nowoczesnych pakietów cyfrowych. Zwyciężą urzędy z największym wskaźnikiem udziału płatności zrealizowanych w terminalach POS i WebPOS Paybynet w ogólnej liczbie transakcji wykonanych na rzecz urzędu (gotówkowych i bezgotówkowych), dokonanych w urzędzie w 1-szym kwartale 2018 r.

Więcej informacji o Programie na stronie  www.kir.pl/program oraz www.mr.gov.pl/bezgotowka.

lista aktualności