Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

Usługa mojeID dostępna dla klientów Generali Życie TU S.A.

Data: 2021.08.20

Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A. udostępniło swoim klientom usługę mojeID. Dostarczane przez KIR rozwiązanie pozwala na zdalne potwierdzenie tożsamości w procesie zawierania umów ubezpieczenia na życie.

Jako firma ubezpieczeniowa korzystamy z bezpiecznych i sprawdzonych narzędzi i usług. mojeID to kolejne cyfrowe rozwiązanie, które wdrożyliśmy w Generali z myślą o wygodzie naszych klientów. Dzięki rozwiązaniu KIR jesteśmy w stanie usprawnić proces weryfikacji tożsamości klientów, który jest wymagany w toku zawierania umów ubezpieczenia na życie. W efekcie całą procedurę można przeprowadzić w sposób całkowicie zdalny, bezpieczny i wygodny dla klienta, bez konieczności osobistego spotkania – mówi Piotr Bułka, członek Zarządu Generali Życie.

mojeID umożliwia całkowicie zdalne potwierdzenie tożsamości osoby fizycznej za pomocą bankowości elektronicznej. Ułatwia korzystanie z usług oferowanych przez podmioty z sektora komercyjnego i  administrację publiczną, eliminując konieczność osobistych wizyt np. w urzędzie, u ubezpieczyciela, w  przychodni czy też w firmie telekomunikacyjnej. Usługa KIR jest zgodna z wymaganiami określonymi w unijnym rozporządzeniu eIDAS oraz w ustawie o usługach zaufania i identyfikacji elektronicznej. Jest wygodna i prosta w użyciu, a jednocześnie zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych. 

– Błyskawicznie rozwijający się rynek usług oferowanych w trybie online oraz współczesny, coraz bardziej cyfrowy klient, to powody dla których KIR opracował, wdrożył i rozwija usługę mojeID. Wierzymy, że udostępniając nasze rozwiązanie, odpowiedzialnie wspieramy procesy digitalizacji gospodarki. W tym aspekcie kluczowe jest upowszechnianie sprawdzonych i zaufanych rozwiązań. Dlatego z satysfakcją i zadowoleniem witamy Generali Życie TU S.A. w dynamicznie rosnącym gronie podmiotów, umożliwiających swoim klientom korzystanie z mojeID – mówi Wojciech Pantkowski, Wiceprezes Zarządu KIR.

mojeID zostało wprowadzone na rynek przez KIR w 2019 r. Od tego czasu stale i systematycznie rośnie liczba podmiotów – dostawców usług z różnych branż, oferujących swoim klientom to nowoczesne rozwiązanie. Swoją tożsamość za pomocą mojeID może potwierdzić już ponad 14 mln użytkowników bankowości internetowej. W 2021 r. usługa została wyróżniona Godłem „Teraz Polska”

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mojeid.pl

lista aktualności