Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

Usługi KIR dostępne dla klientów Umownika

Data: 2021.06.29

Klienci portalu Umownik, platformy do tworzenia i podpisywania umów przez internet, mogą już korzystać z usług KIR, takich jak kwalifikowany podpis elektroniczny Szafir oraz jego mobilnej wersji – mSzafir. Dzięki tej współpracy, osoby korzystające z platformy, będą mogły złożyć kwalifikowany podpis elektroniczny całkowicie zdalnie, bez konieczności korzystania z usług kurierskich, wizyty w jakiejkolwiek placówce czy umawiania spotkania wideo online, aby potwierdzić swoją tożsamość.

W ramach współpracy, KIR udostępnił klientom platformy możliwość skorzystania z kwalifikowanego podpisu elektronicznego Szafir oraz jego mobilnej wersji mSzafir. Kwalifikowany podpis od KIR ma moc prawną równoważną podpisowi własnoręcznemu. Użytkownicy platformy mają teraz możliwość potwierdzenia tożsamości online z wykorzystaniem bankowości elektronicznej i wygenerowania jednorazowego kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir, na potrzeby konkretnej transakcji. To wpływa na szybkość i bezpieczeństwo prawne prowadzonych spraw.

Obserwujemy, że miniony rok przyczynił się do wzrostu zainteresowania narzędziami, wspierającymi cyfryzację procesów biznesowych, takimi jak podpis elektroniczny czy zdalne potwierdzanie tożsamości. Cieszymy się, że dzięki współpracy z portalem Umownik, rozwiązania te ułatwią codzienne funkcjonowanie kolejnym firmom i przedsiębiorcom – mówi Elżbieta Włodarczyk, Dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR i dodaje: – Klienci Umownika będą mogli skorzystać m.in. z  naszego mobilnego podpisu kwalifikowanego mSzafir, który umożliwia generowanie jednorazowego certyfikatu w pełni zdalnie.

Umownik to przedsięwzięcie poznańskiego start-upu LawBiz Technology. Jest on jednym z rynkowych liderów w obszarze umów online. Platforma oferuje kompleksowe narzędzia do zawierania umów przez internet: generowania treści, negocjowania warunków, potwierdzania ich zawarcia oraz weryfikacji tożsamości kontrahentów. Cały proces odbywa się online za pomocą przeglądarki WWW lub aplikacji mobilnej, bez konieczności składania podpisu odręcznego. Z Umownika skorzystało do tej pory ponad 5000 użytkowników oraz 600 przedsiębiorców.

Stale udoskonalamy i rozwijamy nasze usługi by umożliwić klientom korzystanie z podpisu elektronicznego w każdej sytuacji biznesowej. Teraz, dzięki współpracy z KIR, nasza platforma zyskuje nowe funkcjonalności, nie tylko takie jak złożenie podpisu kwalifikowanego na plikach PDF lub powstałych z naszej bazy wzorów umów, lecz także wygenerowanie jednorazowego podpisu kwalifikowanego do podpisania pojedynczego dokumentu – mówi Bartłomiej Majchrzak z Umownika i  dodaje – Wielu naszych klientów posiada podpis kwalifikowany, niestety nie posiadają go ich kontrahenci, tym samym jego wykorzystanie staje się mocno ograniczone. To nisza, którą uzupełniamy. Umownik zintegrowany z usługą mSzafir jest pomocny nie tylko w automatyzacji procesów zawierania umów i masowych wysyłkach, ale również w sytuacjach pilnych, niestandardowych, które wymagają podpisu kwalifikowanego i na które przedsiębiorcy nie są przygotowani. Od teraz już nie muszą. Po założeniu konta w Umowniku, nadrobią wszystkie zaległości: od dostarczenia treści umowy po złożenie dowolnego podpisu elektronicznego, a nawet zdalnie wygenerują certyfikat do podpisu kwalifikowanego – podsumowuje Bartłomiej Majchrzak.

lista aktualności