Baner_Kategorie_Centrum wymiany informacji_desktop.jpg

Zgłaszanie zapytań o rachunki

Poszukiwanie rachunków bankowych w każdym banku i SKOK-u

Powrót
Page background
Page background
Centralna informacja 500 × 478.jpg

Centralna informacja o rachunkach

Szukasz rachunku bliskiej osoby? Ta usługa jest dla Ciebie.
Pomaga w uzyskaniu informacji o rachunkach osób zmarłych oraz zapomnianych rachunkach osób fizycznych. Centralna informacja umożliwia dostęp do informacji o rachunkach w każdym banku i SKOK-u. Rozwiązuje problem tzw. uśpionych i zapomnianych rachunków oraz jest odpowiedzią na potrzeby spadkobierców, którzy nie posiadają informacji o lokalizacji rachunku spadkodawcy.

Poszukujesz rachunków - sprawdź

Centralna informacja pozwala:

  • posiadaczowi rachunku, będącemu osobą fizyczną, na odszukanie własnych rachunków bankowych oraz imiennych rachunków w SKOK,
  • osobie, która uzyskała tytuł prawny do spadku po posiadaczu rachunku – na odszukanie rachunków osoby zmarłej (spadkodawcy), w tym rachunków bankowych oraz imiennych rachunków członka SKOK.

kirpl_jak_uzyskac_informacje_o_poszukiwanym_rachunku.png [153.64 KB]


Centralna informacja umożliwia dostęp do informacji o rachunkach w każdym banku i SKOK-u. Przed wdrożeniem Centralnej informacji zapytanie o poszukiwany rachunek musiało być adresowane do każdego banku lub SKOK-u z osobna. Dzięki Centralnej informacji otrzymujesz informację w jednym miejscu – w placówce instytucji, w której zdecydujesz się złożyć wniosek.

Sprawdź listę uczestników Centralnej informacji i wzory niezbędnych wniosków ->