Baner_Kategorie_Centrum wymiany informacji_desktop.jpg

Transfer usług bankowych

Przenoszenie rachunków i usług płatniczych dla osób fizycznych

Powrót
Page background
Page background
Produkt_w_skrocie_KLIENT_przenoszenie rachunkow_desktop.jpg

Wygodne przenoszenie rachunków

Aby przenieść rachunek płatniczy do innego banku, wystarczy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. Możesz też jednocześnie wnioskować o zamknięcie dotychczasowego konta. Wniosek dotyczy przeniesienia takich usług, jak przekazanie środków, zleceń płatniczych i pełnomocnictw złożonych w dotychczasowym banku oraz przekazania informacji o dokonanej zmianie odpowiednim instytucjom, np. urzędowi skarbowemu czy ZUS. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje nowy bank, którego klientem się stajesz. Cały proces zajmuje zaledwie kilka dni i nie wymaga już Twojego udziału.

Przejdź na przenoszenierachunkow.pl

Jak przenieść rachunek i usługi?

Przenoszenie rachunkow.png [169.84 KB]

Co zyskam dzięki Przenoszeniu rachunków?

Bezpieczeństwo systemu Ognivo.jpg

System przenoszenia rachunków i usług płatniczych gwarantuje bezpieczeństwo przekazywanych informacji zarówno dla banku, jak i korzystających z usługi osób fizycznych.

Łatwy dostęp do przenoszenia rachunków.jpg

Wiele banków umożliwia złożenie dyspozycji przeniesienia rachunku bankowego online. Wraz z kontem sprawnie przeniesiesz także saldo i inne usługi płatnicze, jak polecenia zapłaty czy zlecenia stałe.

Ograniczenie formalnosci.jpg

Wystarczy, że złożysz upoważnienie i wniosek w banku, do którego chcesz przenieść konto. Bank/SKOK dopełni za Ciebie pozostałych formalności.

regulacje prawne.jpg

Zgodnie z ustawą o usługach płatniczych art. 4 ust 2 pkt 1-3 i 9 dostawcą usługi mogą być: bank krajowy, oddział banku zagranicznego, instytucja kredytowa, spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa, Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa.