Baner_Kategorie_Identyfikacja i e-podpis_desktop.jpg

Pobieranie i weryfikacja dokumentów online

Dostęp do cyfrowego archiwum w każdym miejscu i czasie

Powrót
Page background
Page background
Produkt_w_skrocie_KLIENT_Trwaly nosnik_desktop.jpg

Trwały Nośnik dla Ciebie

Chcesz mieć pewność, że regulamin usługi, z której korzystasz, nie uległ zmianie? A może potrzebujesz odzyskać istotne dokumenty już po zakończeniu umowy?

Trwały Nośnik to rozwiązanie, dzięki któremu firma, bank lub inna instytucja, z której usług korzystasz, może udostępniać Ci wszelkie dokumenty w formie elektronicznej. A Ty w każdej chwili bezpłatnie przeczytasz, pobierzesz i zweryfikujesz regulamin sklepu, cennik usługi, czy aneks do umowy. Wystarczy tylko, że klikniesz w link… i już! Nie musisz nic zapisywać na dysku swojego komputera, ponieważ masz wspólne cyfrowe archiwum z instytucją, z której usług korzystasz.

Trwały nośnik_Zobacz jak zweryfikować dokument_desktop.jpg

Zobacz, jak zweryfikować dokument

Proces weryfikacji niezmienności dokumentu jest prosty. Wystarczy, że masz skrót (hash) dokumentu przesłany przez nadawcę (np. bank), lub pobierzesz dokument ze strony internetowej danej instytucji.

Hash dokumentu to unikalny identyfikator każdego dokumentu, składający się z ciągu 64 liter i cyfr (tzw. skrót SHA-256). Skrót jest wyliczony specjalnym algorytmem. Korzystając z hasha możesz zweryfikować autentyczność dokumentu oraz pobrać dokument, jeśli jest publiczny.

ZWERYFIKUJ DOKUMENT

Firma, bank czy inna instytucja, z której usług korzystasz, informuje Cię o publikacji dokumentu na przykład poprzez e-mail lub SMS. Klikając w przesłany link bądź wprowadzając otrzymany hash, w dowolnym momencie możesz obejrzeć lub pobrać dokument w ciągu kilku sekund, a także potwierdzić jego autentyczność i prześledzić cykl życia dokumentu. Dzięki Trwałemu Nośnikowi m.in.:

  • otrzymasz cenniki, regulaminy, czy warunki świadczenia usług,
  • sprawdzisz cykl życia danego dokumentu i pobierzesz jego niezmienioną wersję,
  • przeczytasz umowę konsumencką i potwierdzisz jej odbiór,
  • zweryfikujesz wszelkie wątpliwości reklamacyjne w portalu KIR.

 

Zaloguj_sie_KLIENT_Trwaly_nosnik_desktop.jpg

Sprawdź dokument w Trwałym Nośniku

Rozwiązujesz umowę z bankiem lub inną instytucją? Zastanawiasz się czy nie stracisz dostępu do cyfrowych dokumentów, dotychczas widocznych po zalogowaniu do bankowości internetowej lub portalu danej instytucji? Portal KIR zapewnia dostęp do dokumentów utrwalonych i przechowywanych w Trwałym Nośniku KIR, przez całą dobę. Dostęp do dokumentów w portalu jest możliwy dopiero po rozwiązaniu umowy z danym podmiotem. Po aktywacji konta w portalu możesz wyszukać swoje dokumenty, wyświetlić ich historię oraz pobrać dokument i zapisać pobrany plik na dysku własnego komputera.

Zaloguj do portalu

Co zyskam dzięki usłudze Trwały Nośnik od KIR?

Niezmienność i niezaprzeczalność dokumentów.jpg

Dokumenty są chronione kryptograficznie – opatrzone pieczęcią elektroniczną i znakowane czasem. Nie ma możliwości usunięcia pliku bądź dokonania w nim jednostronnych, niezauważalnych dla klienta zmian.

Trwały nośnik_mobilny.jpg

24/7/365

dostęp do historii danego dokumentu

Trwały nośnik_mobilnosc.jpg

24/7/365

w dowolnym momencie

Dokumenty znajdują się w chmurze, możesz je pobrać na swój smartfon, w każdej chwili, gdy tylko ich potrzebujesz, nawet po ustaniu relacji z wystawcą.

mSzafir bezpieczeństwo.jpg

Niezmienność i niezaprzeczalność dokumentów.jpg

Usługa jest w pełni zgodna z wymogami dotyczącymi trwałego nośnika oraz z przepisami RODO. Posiada także pozytywną opinię Komisji Nadzoru Finansowego.

Dokumenty publiczne i prywatne na trwałym nośniku.jpg

Masz możliwość odbierania dokumentów, zarówno publicznych (np. regulaminy), jak i prywatnych (np. umowy). Możesz przekazać pobrany dokumen do weryfikacji dowolnemu podmiotowi, np. w razie sporów reklamacyjnych.