Baner_O_nas_KIR_desktop.png

O nas

Dowiedz się więcej

Powrót
Page background

Nasza rzeczywistość jest cyfrowa. Jesteśmy aktywni w mediach społecznościowych, kupujemy online, płacimy mobilnie, korzystamy z usług zdalnych. Do sieci przenosimy nasze sprawy prywatne, ale także kontakty w relacjach państwo-obywatel. Technologia coraz wyraźniej kształtuje świat wokół nas.

Digitalizacja daje nam narzędzia, które sprawiają, że żyje się wygodniej i bardziej ekologicznie, ale przynosi też wzrost cyberzagrożeń. Dlatego naszym priorytetem – obok jakości i niezawodności – zawsze jest bezpieczeństwo.

KIR powstał z myślą o wykorzystaniu technologii w nowoczesnych rozwiązaniach, budowanych na potrzeby sektora bankowego. W ciągu 3 dekad przeszliśmy długą drogę, stając się firmą o strategicznym znaczeniu dla krajowej gospodarki, która stoi za sukcesem wielu przemian technologicznych.

  • Uruchomione przez KIR systemy, obsługujące transakcje międzybankowe, stały się fundamentem rozwoju bankowości elektronicznej w dzisiejszym kształcie. Za pomocą systemów Elixir, Euro Elixir czy Express Elixir klienci banków działających w Polsce każdego dnia wykonują dziesiątki tysięcy przelewów w złotych i w euro.
  • Doświadczenie w obszarze digitalizacji polskiego systemu płatniczego zapewniło nam unikalną wiedzę i kompetencje, które wykorzystujemy w projektowaniu najnowszych rozwiązań cyfrowych. Na potrzeby instytucji publicznych i czołowych firm reprezentujących takie sektory jak: bankowość, finanse, ubezpieczenia, leasing, usługi medyczne, telekomunikacja czy energetyka – udostępniamy nowatorskie narzędzia umożliwiające zdalne potwierdzanie tożsamości i elektroniczne podpisywanie dokumentów. Dzięki mojeID i mSzafir miliony osób w Polsce może załatwić swoje sprawy online w dogodnym dla siebie miejscu i momencie, a także usprawnić czasochłonne procesy kadrowe, sprzedażowe, zakupowe czy logistyczne.
  • Nieodłącznym elementem naszej strategii jest także rozwój produktów i usług w oparciu o najnowsze technologie, takie jak blockchain. Dla zapewnienia transparentności formalnej komunikacji między organizacjami a ich partnerami i klientami, uruchomiliśmy usługę Trwałego Nośnika, gwarantującą, że dany dokument istniał w danym kształcie w określonym czasie i nie był zmieniony bez wiedzy którejś ze stron.
  • W gronie partnerów z sektora bankowego, IT i pozarządowego wspieramy rozwój polskiego ekosystemu innowacji finansowych, udostępniając firmom możliwość bezpłatnego przetestowania własnych rozwiązań, opartych na technologii blockchain, w środowisku pierwszej w Polsce piaskownicy technologicznej – Sandbox Blockchain.

dlaczegowarto2_x2.png [672.63 KB]

  • Od początku swojej działalności staramy się odpowiadać na wyzwania związane z rozwojem technologii i zmianami prawnymi. Jesteśmy skoncentrowani na propagowaniu w pełni zdalnych procesów biznesowych. Aktywnie wspieramy rozwój polskiej gospodarki cyfrowej. Budujemy także sektorowe standardy bezpieczeństwa, tworząc systemowe rozwiązania odpowiadające obowiązującym regulacjom w zakresie przeciwdziałania nadużyciom finansowym oraz identyfikacji tożsamości klienta i jego działań.
  • Dbając o jakość i bezpieczeństwo naszych usług, przez lata zbieraliśmy doświadczenie i budowaliśmy zaufanie u naszych partnerów. Dzięki temu dziś sprawnie dostarczamy technologie ściśle dopasowane do ich potrzeb. Nasze rozwiązania pomagają innym w uwalnianiu potencjału ich projektów i wdrażaniu innowacji. Łączymy ze sobą różnych uczestników rynku, dzieląc się wiedzą i kompetencjami sprawdzonymi w praktyce. Wierzymy, że międzysektorowa współpraca wielu podmiotów może być kluczem do dalszego, zrównoważonego rozwoju usług cyfrowych w Polsce.

Budujemy rozwiązania na miarę wyzwań cyfrowej przyszłości. Pomagamy naszym partnerom uwalniać potencjał innowacji. Wiemy, że cyfryzacja wymaga zarówno wyobraźni, jak i odpowiedzialności. Znamy wartość zaufania w świecie wirtualnym.

Zobacz, co robiliśmy w tym roku ->