Baner_Kategorie_R_D_desktop.jpg

R&D

Badania i rozwój – nowe technologie

Powrót
Page background
Page background

Od pierwszego dnia, kiedy jesteśmy na rynku, oswajamy technologię i uwalniamy jej potencjał. Istotą naszej działalności jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań do powszechnego użytku.
Wiemy, że odpowiednio zaprojektowane usługi cyfrowe – skalowalne i uniwersalne – skutecznie wspierają biznes. Tworzymy systemy i środowiska, które umożliwiają digitalizację kompletnych procesów. Umożliwiamy łączenie odrębnych podmiotów i scalanie różnych rozwiązań z obszaru IT.

Jesteśmy partnerem, który w realiach ciągłej zmiany, gwarantuje stabilność i przewidywalność. Przed nami cyfrowa przyszłość. Zaprojektujmy ją razem.

R_D_kategoria.jpg

Krajowa Sieć Blockchain

Krajowa Sieć Blockchain (KSB) jest platformą, świadczoną dla klientów różnych sektorów gospodarki w modelu PaaS, w ramach której udostępnimy prywatną sieć Blockchain (permissioned network).
KSB zapewnia bezpieczeństwo, zgodność regulacyjną, wysoką wydajność i stabilność posadowionych na niej usług. Umożliwia szybkie wejście w usługę (wykorzystane gotowej infrastruktury blockchain) bez konieczności ponoszenia dużych inwestycji skracając znacznie time-to-market.
Dzięki współpracy z partnerami klienci uzyskają dostęp do wsparcia ekspertów blockchain, co poprawi adopcję technologii na rynku polskim. Celem KSB jest dostarczenie platformy kojarzącej odbiorców oprogramowania blockchain (smart contract) z dostawcami usług.

Krajowa_Sieć_Blockchain_R_D.jpg

Sandbox Blockchain

Sandbox Blockchain to unikalna na polskim rynku piaskownica biznesowo-technologiczna, która służy przedsiębiorcom do bezpłatnego testowania pomysłów opartych na blockchain. Projekt zapewnia uczestnikom dostęp do dedykowanego środowiska technologicznego oraz kompleksowe wsparcie w procesie komercjalizacji testowanych projektów. Piaskownica jest wspólnym dziełem grupy partnerów, z których każdy pełni określoną funkcję. KIR, IBM i OChK odpowiadają za kwestie technologiczne, PKO Bank Polski działa w roli akceleratora, Fundacja FinTech Poland i Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wspierają projekt w kwestiach związanych z regulacjami i otoczeniem prawnym.

Funkcję koordynatora pełni Fundacja KIR na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium.

Sandbox_blockchain.png

Tokenizacja

Tokenizacja jest formą cyfryzacji biznesu, która polega na nadawaniu określonej wartości (istniejącej w sposób materialny lub niematerialny) tokenowi, czyli cyfrowemu “żetonowi” zapisanemu na sieci blockchain.

KIR proponuje uniwersalne narzędzia do tokenizacji zasobów oparte na własnej platformie technologicznej. Narzędzia dostępne są dla uczestników Krajowej Sieci Blockchain, która gwarantuje nieodwracalność transakcji, prywatność danych i pełną zgodność z regulacjami krajowymi i unijnymi.

Nasza usługa tokenizacji umożliwia stokenizaowanie dowolnego zasobu i jego zapis w formie cyfrowej na sieci blockchain. Udostępniamy klientowi gotowe narzędzie, które pozwala na szybką emisję tokena o dowolnych parametrach oraz różnych zastosowaniach biznesowych. Przykładowe zastosowania to tokenizacja nieruchomości, dzieł sztuki, biletów czy energii. System można również wykorzystać do śledzenia pochodzenia towarów w łańcuchu logistycznym (tzw. provenance tracking).

Tokenizacja_R_D.jpg

Wybierz sektor, żebyśmy mogli lepiej dopasować ofertę