Baner_Kategorie_Rozliczenia_desktop.jpg

Rozliczenia

Niezawodne usługi rozliczeniowe w złotych i euro

Powrót
Page background
Page background

Zapewniamy płynny obieg elektronicznego pieniądza w ramach krajowego systemu płatniczego. Dzięki nam każdego dnia miliony klientów banków może realizować przelewy w złotych i w euro, korzystając z nowoczesnych, bezpiecznych i niezawodnych systemów rozliczeń międzybankowych. Elixir, Euro Elixir i Express Elixir umożliwiają funkcjonowanie nowoczesnej gospodarki elektronicznej w Polsce. Wszystkie transakcje oraz informacje, które przetwarzamy są szyfrowane przy pomocy elektronicznego podpisu Szafir. Gwarantujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa przesyłanych danych. Za pośrednictwem platformy SWIFTNet udostępniamy uniwersalny sposób komunikacji ze wszystkimi bankami na świecie, oferując szeroki wachlarz usług finansowych dla użytkowników globalnej infrastruktury telekomunikacyjnej.

 

rozliczenia.jpg

Elixir

Elixir to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych, obsługujący zlecenia w złotych. Od 1994 r. umożliwia realizację przelewów, poleceń zapłaty oraz czeków. To rozwiązanie kluczowe dla funkcjonowania polskiego sektora bankowego. W dni robocze w systemie Elixir odbywają się trzy sesje rozliczeniowe, co pozwala na przekazywanie środków pomiędzy rachunkami w różnych bankach w ciągu kilku godzin.

Elixir_rozliczenia.jpg

Przelewy natychmiastowe

Uruchomiony w 2012 roku, jako pierwszy w Polsce oraz drugi w Europie, system rozliczeń płatności natychmiastowych. Działa w trybie 24/7, także w dni wolne od pracy, dając klientom banków możliwość zlecania transakcji o dowolnej porze, realizowanych w czasie rzeczywistym. Limit pojedynczego przelewu wynosi 100 tys. zł.

System stał się podstawą do tworzenia kolejnych, innowacyjnych usług płatniczych. Przykładem jest możliwość realizacji przelewów natychmiastowych na numer telefonu (P2P) inicjowanych w ramach systemu płatności mobilnych BLIK. 

EXE.jpg

Przelewy w Euro

Euro Elixir to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych, który od 2005 r. umożliwia dokonywanie przelewów w euro w relacjach krajowych i międzynarodowych. Funkcjonuje w ramach zintegrowanej infrastruktury jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA). Dzięki połączeniu z paneuropejską izbą rozliczeniową STEP2 Euro Elixir umożliwia realizację transakcji międzybankowych przeprowadzanych ze wszystkimi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz z krajami zrzeszonymi w Europejskim Stowarzyszeniu Wolnego Handlu, do którego należą Islandia, Liechtenstein, Norwegia oraz Szwajcaria, a także z Monako i San Marino.

Euro_Elixir_rozliczenia.jpg

SWIFT Service Bureau

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce o statusie SWIFT Service Bureau, nadanym przez organizację SWIFT w 2004 r. SWIFTNet to globalna infrastruktura telekomunikacyjna, która umożliwia przesyłanie komunikatów finansowych pomiędzy użytkownikami SWIFT na całym świecie.

Na bazie własnej infrastruktury oferujemy usługi dostępu do sieci SWIFTNet w celu wymiany informacji biznesowych z ponad 11 tysiącami innych podmiotów-użytkowników SWIFT na całym świecie oraz wsparcie techniczne. Jesteśmy podmiotem certyfikowanym, ale funkcjonującym niezależnie od organizacji SWIFT. Service Bureau działa wyłącznie w imieniu użytkowników SWIFT.

Swift_rozliczenia.jpg
 • 30

  lat działalności KIR

  shutterstock_1945120618232323.jpg

  10 950

  dni dążenia do celu

 • >2 mld

  transakcji w systemie Elixir w 2023 roku

  Elixir transakcje wartosc.jpg

  o wartości

  prawie 8,5 bln zł

 • 98%

  klientów z dostępem do mojeID

  21 mln klientów mojeID.jpg

  22 mln

  użytkowników bankowości elektronicznej

 • 400

  dokumentów na minutę w Trwałym Nośniku

  trwały nośnik_400 na minute.jpg

  w 2022 r.

  udostępnili nasi partnerzy

Image