Baner_Kategorie_Otwarta bankowosc_desktop.jpg

Płatności i otwarta bankowość

Rozwiązania płatnicze dla e-commerce i sektora publicznego

Powrót
Page background
Page background

Cyfrowi klienci oczekują prostych i bezpiecznych rozwiązań. Klienci chcą serwisu, który przewiduje możliwość realizacji różnych transakcji – od zlecania przelewów, opłacania faktur po korzystanie z różnych i niezależnych od siebie usług finansowych – w jednym miejscu. Koncepcyjnie i prawnie stało się to możliwe dzięki zasadom otwartej bankowości. Aby było możliwe także ‘produkcyjnie’, we współpracy z kilkudziesięcioma bankami, opracowaliśmy unikalny w skali europejskiej standard Polish API. W KIR przygotowaliśmy także jedyny w swoim rodzaju system, zapewniający dostęp do środowisk produkcyjnych i testowych firmom, tworzącym nowe usługi w zakresie przewidzianym przez Dyrektywę PSD2. Wykorzystując szanse, jakie dają regulacje z zakresu otwartej bankowości, do dyspozycji klientów oddaliśmy także autorskie usługi, takich jak Paybynet do płatności bezpośrednich, z konta klienta na konto bankowe wybranego e-sklepu lub urzędu oraz Qlips – szybkie opłacanie faktur i rachunków w e-bankowości.

Otwarta bankowosc_kategoria.jpg

Paybynet

Paybynet to system szybkich przelewów internetowych w e-commerce.
Dzięki usłudze pieniądze trafiają bezpośrednio, wygodnie i bezpiecznie na konto sprzedawcy. Każde zamówienie i płatność jest osobną transakcją, co znacznie ułatwia księgowanie i usprawnia obsługę klientów.
Paybynet umożliwia także automatyzację e-biznesu w ramach płatności masowych. Z Paybynet można także regulować opłaty administracyjne w e-urzędach oraz generować Elektroniczne Poświadczenie Opłaty. Pieniądze są przesyłane bezpośrednio z konta bankowego klienta na konta jednostek administracji publicznej. Sprawne płatności pozwalają urzędom na znaczne zwiększenie liczby i tempa rozpatrywanych spraw. Paybynet to jedyny w Polsce system płatności internetowych, w którym pieniądze nie trafiają na rachunek pośrednika, ale wprost do odbiorcy.

Paybynet_otwarta_bankowosc.jpg

KIRPay

W ramach uzyskanej licencji Krajowej Instytucji Płatniczej, nadanej przez KNF, świadczymy usługę KIRPay, polegającą na obsłudze transakcji płatniczej (PIS – Payment Initiation Service) inicjowanej przez klienta (PSU – płatnika) oraz przekazywaniu informacji związanych z realizacją zlecenia płatniczego. KIR inicjuje transakcje bezpośrednio z rachunku bankowego klienta na rachunek odbiorcy. KIR nie ma dostępu do środków pieniężnych płatnika, zgromadzonych na jego rachunku bankowym. Uwierzytelnienie płatnika odbywa się w ramach jego bankowości elektronicznej internetowej (ASPSP). Płatności realizowane są szybko, wygodnie i bezpośrednio pomiędzy rachunkami Płatnika i Odbiorcy.

KIRPay_otwarta_bankowosc.jpg

Qlips

Qlips to jedyne rozwiązanie dla dostawców usług masowych w Polsce, które umożliwia prezentowanie rachunków i faktur swoim klientom za pośrednictwem e-bankowości bankowości mobilnej i elektronicznej. Klienci realizują płatność „jednym kliknięciem”. Dzięki automatyzacji i wysokiej integracji procesów Qlips może jednocześnie pełnić funkcję takich narzędzi, jak eBOK czy e-mail. Wraz z rachunkami i fakturami klienci mogą otrzymywać także linki do innych materiałów, które dotychczas były do nich wysyłane w formie papierowej, takie jak bilingi czy informacje o ofercie. Usługa Qlips to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o dostawcach usług masowych, w szczególności takich jak operatorzy telekomunikacyjni, dostawcy mediów czy administracja publiczna.

Qlips_otwarta_bankowosc.jpg

HUB PSD2

Udostępniamy rozwiązanie ułatwiające implementację Dyrektywy PSD2 – HUB PSD2. Dzięki tej usłudze wdrożenie standardu Polish API jest jeszcze bardziej efektywne, szybkie i dające szeroki dostęp do nowych usług podmiotom trzecim, a w efekcie także klientom, jednocześnie zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa.

HUB PSD2 zwiększa szanse na to, że nowe usługi dostępu do inicjacji płatności oraz do informacji o rachunkach płatniczych będą osiągalne dla wszystkich klientów, bez względu czy mają rachunki płatnicze w bankach czy innych podmiotach prowadzących rachunki płatnicze, niezależnie czy są to duże czy małe podmioty.

HUB_PSD2_otwarta_bankowosc.jpg

R-HUB

Wdrożenie unijnej dyrektywy PSD2 rozpoczęło w sektorze bankowym erę otwartej bankowości. Aby umożliwić dostępu do usługi PSD2 z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony danych opracowaliśmy R-HUB. Rozwiązanie kierujemy do banków występujących w roli ASPSP w integracji z TPP za pośrednictwem interfejsów. Za pomocą jednego wdrożenia zapewniamy dostępy do środowisk produkcyjnych i testowych kilkunastu kluczowych ASPSP – dla usług AIS, PIS, CAF. Dodatkowo udostępniamy usługę weryfikacji TPP zgodnie z wytycznymi EBA, a także proponujemy wsparcie mechanizmu fallback.


Nasze usługi w ramach R-HUB realizujemy głównie na polskim rynku. Zapewnienie dostępności usługi R-HUB, gwarantującej najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych jest dla nas priorytetem.

R_HUB_otwarta_bankowosc.jpg

Wybierz sektor, żebyśmy mogli lepiej dopasować ofertę