Kontakt

Wszelkich informacji udziela:

Przemysław Soboń
Product Manager
tel. 22 545 54 36
e-mail:

Jeśli masz dodatkowe pytania związane z produktem, prosimy
o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej odpowiedzieć na Twoje pytania.

Paybynet

Logo Paybynet


Paybynet to jedyna usługa szybkich płatności internetowych, która umożliwia regulowanie online opłat administracyjnych i generowanie Elektronicznego Poświadczenia Opłaty. Wykorzystanie usługi szybkich płatności internetowych Paybynet poprawia wydajność urzędów w zakresie obsługi płatności od klientów i tym samym umożliwia zwiększenie liczby i tempa rozpatrywania spraw

Jakie korzyści daje usługa szybkich płatności internetowych Paybynet:

 • usprawnienie pracy – usługa Paybynet umożliwia obciążenie płacącego kosztami prowizji. Dzięki temu pracownicy urzędu nie muszą wykonywać dodatkowych czynności, wynikających z rozliczania transakcji i ich finansowej obsługi,
 • zminimalizowanie ryzyka błędu – w usłudze Paybynet wszystkie pola niezbędne do wykonania płatności wypełniane są automatycznie, co eliminuje możliwość popełnienia błędu przy wprowadzaniu danych do przelewu. Dzięki temu urząd nie ma problemu z identyfikacją sprawy, której dotyczy transakcja,
 • gwarancja płatności – KIR udziela urzędowi pisemnej gwarancji płatności za usługi, w wysokości 100 proc. wartości zadeklarowanej w przelewie. Dzięki temu urząd bez obaw może rozpocząć realizację wniosku klienta,
 • proste zarządzanie płatnościami – usługa szybkich płatności internetowych Paybynet umożliwia wyznaczenie terminu płatności dla każdego wniosku lub usługi, zarówno globalnie jak i indywidualnie,
 • bezpieczeństwo – w usłudze Paybynet informacje o przelewach przekazywane są w postaci zaszyfrowanej, a wymiana informacji odbywa się przy zastosowaniu protokołu SSL. Gwarantuje to urzędowi pełne bezpieczeństwo realizowanych płatności,
 • integracja z ePUAP – usługa szybkich płatności internetowych Paybynet jest zintegrowana z Elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej. Dzięki temu każdy urząd może szybko i bez dodatkowych prac programistycznych uzupełnić elektroniczne składanie wniosków o system szybkich i bezpośrednich płatności internetowych.

Usługa Paybynet to usługa szybkich płatności internetowych, która umożliwia przesyłanie pieniędzy bezpośrednio z konta klienta na konto urzędu.

Dzięki integracji z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP) oraz innymi systemami e-urzędów, usługa szybkich płatności internetowych Paybynet pozwala na regulowanie online opłat administracyjnych i generowanie Elektronicznego Poświadczenia Opłaty.

Paybynet dla administracji

Wykorzystanie usługi szybkich płatności internetowych Paybynet poprawia wydajność urzędów w zakresie obsługi płatności od klientów i tym samym umożliwia zwiększenie liczby i tempa rozpatrywania spraw. System automatycznie wypełnia pole tytułu przelewu zgodnie z tabelą urzędu, bez możliwości wprowadzania zmian przez klienta, co skraca realizację transakcji i minimalizuje ryzyko popełnienia błędu.

W wybranych urzędach trwa pilotaż usługi płatności mobilnych. Teraz można wygodnie i szybko załatwić sprawę, w tym dokonać płatności za pomocą smartfonu lub tabletu.

Trwają testy usługi płatności mobilnych w punktach obsługi klienta urzędów, wykorzystującej aplikację płatności WebPOS Paybynet. Płatność realizowana jest bezpośrednio i w pełnej wysokości, a urzędy nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów.

Jak to działa?

 1. WebPOS Paybynet działa poprzez przeglądarkę internetową. Pracownikowi urzędu do realizacji transakcji nie jest potrzebne dodatkowe urządzenie jak terminal POS – wystarczy login i hasło do systemu.
 2. Dane niezbędne do wykonania przelewu przesyłane są na telefon klienta urzędu. Wysłanie danych inicjuje w prosty sposób urzędnik.
 3. Komunikat o transakcji trafia na telefon klienta urzędu wraz z informacją o kwocie do zapłaty.
 4. Klient urzędu akceptuje płatność na swoim telefonie.
 5. Rozliczenie transakcji realizowane jest z wykorzystaniem systemu bezpośrednich płatności internetowych Paybynet, obsługiwanego przez KIR.

Paybynet to jedyna w Polsce usługa płatności internetowych, która umożliwia przesyłanie pieniędzy bezpośrednio z konta bankowego klienta na konta bankowe jednostek administracji publicznej. Ta funkcjonalność usługi ma istotne znaczenie w przypadku opłat publicznoprawnych, ponieważ pozwala na jednoznaczną identyfikację płatnika i odbiorcy przelewu.

Do pilotażu usługi płatności WebPOS Paybynet przystąpiło już pierwszych kilkanaście urzędów, a kolejne przygotowują się do uruchomienia usługi. Każdy z urzędów wybrał rodzaj usługi, za którą można zapłacić przez WebPOS. Wśród nich są takie popularne sprawy jak rejestracja pojazdu czy wydanie dokumentów.