Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

mSzafir dostępny zdalnie dla klientów Banku Pekao S.A.

Data: 2022.05.16

Bank Pekao S.A. jest kolejnym dostawcą tożsamości w usłudze mSzafir. Oznacza to, że kwalifikowany, mobilny podpis elektroniczny od KIR może być pozyskiwany i wykorzystywany przez klientów banku do podpisywania umów oraz dokumentów prywatnych i służbowych w pełni zdalnie.

Bank Pekao S.A. to dziś jeden z największych banków korporacyjnych i lider segmentu private banking w Polsce. Od kilku lat działania banku mocno skupiają się na cyfryzacji i unowocześnianiu usług mobilnych. Wdrożenie mobilnego podpisu elektronicznego mSzafir ma związek ze wzrostem zapotrzebowania klientów Pekao S.A. na dostęp do wygodnych i bezpiecznych usług cyfrowych.

Ofertę rozwiązań w pełni cyfrowych, udostępnianą naszym klientom, poszerzyliśmy o bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir. Klienci mogą korzystać z niego zdalnie, z każdego urządzenia mającego dostęp do Internetu. mSzafir służy do podpisywania wszelkich dokumentów i dopełniania formalności zarówno o charakterze prywatnym, jak i służbowym. Aby pozyskać tę usługę, nasi klienci mogą potwierdzić tożsamość poprzez swoją bankowość elektroniczną – szybko i bezpiecznie, bez potrzeby wizyty w oddziale banku – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Kwalifikowany podpis elektroniczny to uniwersalne narzędzie, które jest cyfrowym odpowiednikiem podpisu odręcznego. Równie istotne jest to, że jego stosowanie reguluje unijne rozporządzanie eIDAS co sprawia, że dokument podpisany kwalifikowanym podpisem jest respektowany we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Dostawcą mSzafir jest KIR sektorowy hub technologiczny, kluczowy podmiot infrastruktury polskiego systemu płatniczego. KIR od 30 lat odpowiada za rozliczanie płatności detalicznych w Polsce, a także opracowuje i wdraża usługi, które skutecznie podnoszą poziom digitalizacji procesów, zarówno w sferze komercyjnej, jak i w sektorze publicznym.

– Usługi okołofinansowe, dostarczane we współpracy z bankami, cieszą się rosnącą popularnością. Jako społeczeństwo jesteśmy świadomi zalet nowoczesnych rozwiązań cyfrowych – takich jak podpis elektroniczny. Z badań wynika, że z e-podpisu chce korzystać 3 na 5 dorosłych Polaków1. Te deklaracje potwierdzane są przez nasze statystyki: w 2021 roku, w stosunku do roku poprzedniego, podwoiliśmy liczbę wydanych e-podpisów mSzafir. Dzięki dołączeniu Pekao S.A. do grona banków, które zdobyły certyfikację wymaganą do potwierdzania tożsamości użytkownika online, z całkowicie zdalnej formy nabycia e-podpisu już dziś może skorzystać ponad 11 milionów klientów indywidualnych – dodaje Robert Trętowski, Wiceprezes Zarządu KIR.

mSzafir jest w pełni cyfrową usługą, która nie wymaga od użytkownika instalowania lub konfigurowania dodatkowego oprogramowania. Jest dostępna w dwóch wariantach, w zależności od indywidualnych potrzeb i planowanej częstotliwości użytkowania przez klientów, jednorazowej (do podpisania pojedynczego dokumentu) lub z długim terminem ważności na rok lub dwa lata (do podpisywania wielu dokumentów). Do każdego podpisu dołączony jest znacznik czasu, zapewniający podpisanemu dokumentowi długotrwałą wartość dowodową.

W 2021 r. mSzafir otrzymał nagrodę Digital Excellence Award w kategorii Digital Strategic Perspective.

 

Badanie Kantar zostało zrealizowane na zlecenie KIR i ZBP w 2021 r., na ogólnopolskiej próbie osób w wieku 15+. Liczebność próby wynosiła N=1054

 

lista aktualności