Apfino mSzafir.jpg

Mobilny kwalifikowany podpis mSzafir już dostępny dla klientów Comarch Apfino

mSzafir 05/02/2024
Powrót
Page background

Spółka Comarch Finance Connect z GK Comarch wprowadziła, na swoją platformę dla biznesu Apfino, e-podpis mSzafir od KIR. Dzięki strategicznej współpracy, nawiązanej między hubem technologicznym sektora finansowego a polskim dostawcą innowacyjnych usług, klienci platformy mogą jeszcze łatwiej i bezpieczniej autoryzować służbowe dokumenty na odległość.

Mobilny kwalifikowany podpis mSzafir to nowoczesna, wygodna usługa cyfrowa, która umożliwia szybkie i bezpieczne podpisywanie dokumentów służbowych w wersji elektronicznej. Co szczególnie istotne, nie wymaga ona zastosowania dodatkowych fizycznych urządzeń, takich jak czytnik lub karta kryptograficzna. mSzafir dostępny jest na urządzeniach mobilnych zarówno z systemem Android, jak i iOS. Użytkownik ma do dyspozycji podpis jednorazowy, który umożliwia podpisanie pojedynczego dokumentu, albo certyfikaty długoterminowe na rok lub dwa lata, z wybranym limitem podpisów.

– Zdalne podpisywanie umów jest dla wielu firm jednym z pierwszych kroków w kierunku cyfrowego rozwoju. Odpowiedzialna digitalizacja biznesu wymaga uruchomienia obiegu dokumentów cyfrowych z zastosowaniem narzędzi, które zapewniają bezpieczeństwo i zaufanie wszystkim zaangażowanym stronom. W przypadku e-podpisu mSzafir te niezbędne aspekty uzupełniamy o wyjątkową łatwość zastosowania i wygodę użytkownika. Dlatego dziś jest to jedna z naszych flagowych usług cyfrowych, której silną pozycję w ekosystemie biznesowym w Polsce potwierdza nowe partnerstwo z Comarch Apfino – mówi Robert Trętowski, wiceprezes Zarządu KIR.

W ramach współpracy z KIR, Comarch Apfino umożliwia swoim klientom zakup i generowanie certyfikatów podpisu elektronicznego mSzafir z rocznym lub 2-letnim terminem ważności. Dzięki nowemu wdrożeniu, już od 11 stycznia 2024 r. użytkownicy platformy mogą łatwo autoryzować dokumenty służbowe z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Podpis elektroniczny mSzafir spełnia krajowe i unijne wymagania regulacyjne, dzięki czemu może być wykorzystywany w transakcjach z polskimi i zagranicznymi partnerami biznesowymi.

Unikalne produkty KIR stają się kluczowym elementem nowoczesnych usług, które dostarczamy naszym klientom na platformie Apfino. W obsłudze cyfrowej firm rosnące znaczenie zdobywa elastyczność, wygoda oraz możliwość zdalnego dostępu do oferowanych rozwiązań. Dlatego wierzę, że wdrażane nowości, takie jak e-podpis mSzafir, doskonale wpiszą się w aktualne potrzeby firm każdej wielkości, niezależnie od branży i rodzaju działalności – tłumaczy Łukasz Rozlach, prezes Comarch Finance Connect.

Apfino jest platformą, należącą do spółki Comarch Finance Connect z Grupy Kapitałowej Comarch, skupiającej się na rozwoju usług cyfrowych dla klientów biznesowych – użytkowników systemów ERP. Wspiera przedsiębiorców m.in. w weryfikacji partnerów biznesowych, obsłudze faktur, e-płatności, procesach windykacji oraz faktoringu. Wprowadzenie podpisu mSzafir do oferty jest dla klientów spółki kolejnym ułatwieniem w spełnianiu wymogów, związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.