KSeF_OSCBR KIR.png

Roadshow „Bądź gotowy na KSeF” – wystartowały szkolenia dla biur rachunkowych pod patronatem Ministerstwa Finansów

Szafir 06/09/2023
Powrót
Page background

Jednodniowe szkolenia dla biur rachunkowych z cyklu „Bądź gotowy na KSeF” w formie roadshow odbędą się w 9 lokalizacjach w całej Polsce. Realizowane są pod honorowym patronatem Ministerstwa Finansów. Eksperci będą rozmawiać o obecnej sytuacji rynkowej i związanych z nią szansach i zagrożeniach dla biur rachunkowych. Organizatorem jest Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR).

“Bądź Gotowy na KSeF” to kompleksowy program szkoleniowo-edukacyjny skierowany do biur rachunkowych i przedsiębiorców. W projekcie przewidziano spotkania, warsztaty oraz szkolenia merytoryczne i techniczne, które ułatwią przejście przez nadchodzącą cyfrową rewolucję - obowiązkową dla wszystkich przedsiębiorców.

Temat zastosowania podpisu oraz pieczęci kwalifikowanej zarówno w aspekcie KseF, jak i codziennej działalności, omówią specjaliści z KIR oraz Fundacji Cyberium, z którymi OSCBR podjęło współpracę w ramach szkoleń.

Szkolenia w ramach programu „Bądź gotowy na KSeF” pozwolą na podstawie najbardziej aktualnej wiedzy kompleksowo przygotować się na zmiany, które przyniesie Krajowy System e-Faktur. Podczas spotkań omówione zostaną aspekty prawne, formalne i techniczne wdrożenia KSeF w biurze, komunikacja zmiany do klientów oraz szanse, jakie dzięki niej zyska biuro rachunkowe. Przedstawione zostaną konkretne funkcjonalności systemu, który pozwoli m.in. na automatyczne zaczytywanie faktur do KSeF i w 100% spełni wymogi formalne.

– Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Finansów. We wdrażaniu pracujemy nie tylko z biurami, ale również ze wszystkimi jego klientami, przeprowadzając szkolenia merytoryczne i instruktaże techniczne. Klienci biur mogą zwracać się z pytaniami bezpośrednio do nas, a my przekujemy wiedzę w praktykę. Dostarczamy nowoczesne, darmowe oprogramowanie - system zintegrowany z rachunkiem bankowym i dostosowany do wymogów KSeF. Jako największa w Polsce sieć zrzeszająca biura rachunkowe wspieramy biura i przedsiębiorców od wielu lat – umożliwiamy czerpanie wiedzy od praktyków głęboko osadzonych w realiach rynku – mówi Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolską Siecią Biur Rachunkowych (OSCBR).

– Zastosowanie kwalifikowanych podpisów i pieczęci elektronicznych w cyfryzacji obiegu faktur w ramach KSeF pozwala zarówno na szybkie uruchomienie systemu, jak i codzienne z niego korzystanie. Zalety wykorzystania e-podpisu i e-pieczęci nie ograniczają się jedynie do KSeF. To narzędzia, które umożliwia podpisywanie różnego rodzaju dokumentów elektronicznych, także na odległość, bez konieczności ich drukowania. KIR zawsze chętnie dzieli się wiedzą o korzyściach z zastosowania technologii cyfrowej w gospodarce. Dlatego wraz z OSCBR wspieramy biura rachunkowe i przedsiębiorców we wdrażaniu nadchodzących zmian, proponując bezpieczne i sprawdzone na rynku rozwiązania cyfrowe – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma pakiet gotowych materiałów, które umożliwią łatwiejsze wdrożenie KSeF w biurze, komunikację z klientem oraz pozwolą uniknąć błędów. 

Terminarz Roadshow:

  • 05.09.2023 – Warszawa
  • 06.09.2023 – Rzeszów
  • 07.09.2023 – Kraków
  • 08.09.2023 – Katowice
  • 25.09.2023 – Lublin
  • 26.09.2023 – Wrocław
  • 27.09.2023 – Poznań
  • 28.09.2023 – Bydgoszcz
  • 29.09.2023 – Gdańsk   

Uczestnicy uzyskają certyfikat, który podniesie ich wiarygodność wśród klientów. Szkolenie jest bezpłatne dla członków sieci OSCBR.