poland business run kir nft token medale.png

Uczestnicy Poland Business Run z medalami w postaci tokenów NFT

Blockchain 28/08/2023
Powrót
Page background

KIR, firma technologiczna, z doświadczeniem w budowaniu rozwiązań cyfrowych dla sektora finansowego, administracji publicznej i biznesu, przygotuje dla uczestników Poland Business Run medale w formie tokenów NFT (ang. non – fungible token). Emisja medali w formacie NFT jest wynikiem współpracy KIR i Fundacji Poland Business Run.

Token NFT to cyfrowy certyfikat  poświadczający prawo do posiadania aktywów, który jest zapisany w technologii blockchain. Po raz pierwszy w historii PBR, wszyscy uczestnicy biegu – ponad 36 tysięcy osób, oprócz medalu w formie materialnej otrzymają unikatowy medal w formie tokena z indywidulanymi danymi biegacza, w tym numerem startowym i czasem ukończenia biegu. Zastosowanie technologii blockchain sprawia, że każdy medal NFT jest unikalny, a certyfikat potwierdzający autentyczność medalu jest bezpiecznie przechowywany w Krajowej Sieci Blockchain, utrzymywanej przez KIR.

Już za kilka dni startuje kolejna edycja Poland Business Run. Ten jedyny w swoim rodzaju bieg charytatywny zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu zespołu KIR i Fundacji Cyberium, mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR. – Pobiegniemy po raz piąty, aby zbierać środki dla osób potrzebujących wsparcia. A ponadto, ogromnie cieszy nas możliwość przekazania biegaczom pamiątki z udziału w tym wydarzeniu w postaci cyfrowego medalu. To pierwsza tego typu inicjatywa w świecie biegów organizowanych w Polsce, dodaje Wojciech Pantkowski.

Dzięki współpracy z KIR możemy zaoferować naszym uczestnikom coś wyjątkowego. Nowe technologie już od kilku lat pozwalają nam na przeprowadzanie biegu w formule wirtualnej, a teraz także na stworzenie medalu, jakiego dotąd nie mieliśmy. Medal w formie tokenu to unikalny sposób na uhonorowanie ukończenia biegu i podkreślenie charytatywnego wsparcia naszych beneficjentówmówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Medale w formie tokenów są umieszczone przez KIR w prywatnej sieć blockchain (permissioned network), którą charakteryzuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i stabilność. KIR wykorzystuje własną platformę do tokenizacji zasobów. Sieć blockchain gwarantuje nieodwracalność transakcji, prywatność danych i pełną zgodność z regulacjami krajowymi i unijnymi.