Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

BNP Paribas Bank Polska wdraża trwały nośnik od KIR

Data: 2019.06.11

BNP Paribas Bank Polska udostępni swoim klientom dokumenty publiczne wykorzystując trwały nośnik – oparty na technologii rejestrów rozproszonych blockchain. Rozwiązanie zostało opracowane przez KIR we współpracy z IBM i Accenture. Dzięki wykorzystaniu trwałego nośnika klienci Banku będą mogli otrzymywać regulaminy, cenniki czy wykazy opłat i prowizji w wersji elektronicznej, zgodnie z wymogami regulacyjnymi.

Trwały nośnik udostępniany przez KIR gwarantuje pełną integrację z systemami bankowymi. Usługa, wykorzystuje kwalifikowaną pieczęć elektroniczną oraz technologię blockchain. Spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, zapewnia wysoką wydajność i skalowalność. Umożliwia weryfikację autentyczności i zapewnia dostęp do dokumentów zarówno obecnym, jak i byłym klientom banku.

Dzięki wdrożeniu trwałego nośnika, BNP Paribas Bank Polska, udostępni swoim klientom dokumenty publiczne takie jak regulaminy, cenniki czy TOiP w formie cyfrowej.

Od lat pełnimy rolę partnera technologicznego dla polskiego sektora bankowego, wspierając banki we wdrażaniu cyfrowych rozwiązań służących optymalizacji ich działalności. Opracowanie trwałego nośnika to przykład realizacji tej strategii – mówi Robert Trętowski, wiceprezes Zarządu KIR. – Cieszymy się, że BNP Paribas Bank Polska zaufał opracowanemu przez nas rozwiązaniu. Jestem przekonany, że zarówno pracownicy, jak i klienci Banku docenią wygodę, jaką zapewnia cyfryzacja dokumentacji publicznej dotyczącej produktów oferowanych przez bank.

BNP Paribas Bank Polska konsekwentnie dąży do pełnej cyfryzacji produktów, usług i procesów, aby zapewnić klientom nowoczesną, wygodną obsługę, przede wszystkim w kanałach zdalnych. Zastosowanie trwałego nośnika opartego na technologii blockchain to przykład działania, które zbliża nas do tego celu – mówi Paweł Jaskulski, menedżer produktu ds. Analizy Biznesowej i Procesów w BNP Paribas Bank Polska.

Trwały nośnik dostarczany przez KIR spełnia wymogi regulacyjne prawodawstwa europejskiego i odpowiada oczekiwaniom sektora bankowego w zakresie publikacji dokumentów przeznaczonych do szerokiej grupy odbiorców (dokumenty publiczne). Trwały nośnik gwarantuje niezmienność dokumentów i ich niezaprzeczalność oraz łatwy dostęp do informacji w przyszłości przez czas odpowiedni do celów, jakim te informacje służą.

 

lista aktualności