Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

mojeID dostępne w ZAiKS-ie

Data: 2021.12.02

Usługa mojeID działa od dziś w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS. Dzięki rozwiązaniu dostarczanemu przez KIR, reprezentowani przez ZAiKS twórcy mogą bezpiecznie potwierdzać swoją tożsamość i załatwiać wiele formalności zdalnie. 

mojeID to narzędzie służące do bezpiecznej weryfikacji tożsamości za pomocą bankowości elektronicznej, wykorzystywane w usługach świadczonych online przez podmioty komercyjne i publiczne. W ramach współpracy z ZAiKS-em, usługa umożliwia twórcom zdalną realizację wybranych formalności, które dotychczas wymagały osobistej wizyty w siedzibie Stowarzyszenia. Rozwiązanie KIR jest z powodzeniem wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki, m.in. w ubezpieczeniach, ochronie zdrowia, energetyce, telekomunikacji czy grach losowych, a od teraz także w największej i najstarszej w Polsce organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.

– Dzięki współpracy z KIR oferujemy twórcom nowoczesny, wygodny i bezpieczny sposób zdalnej weryfikacji tożsamości, który pozwoli załatwić wiele spraw w pełni online. Cieszymy się, że w branży kultury jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o rozwiązania tak zaawansowane technologicznie. Komfort i bezpieczeństwo twórców są dla nas zawsze najistotniejsze – mówi Krzysztof Lewandowski, dyrektor generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

ZAiKS pobiera i przekazuje twórcom oraz innym uprawnionym podmiotom tantiemy należne za korzystanie z przysługujących im praw autorskich. Wypracowuje rozwiązania, które wspierają twórców i proces tworzenia. Licencjonuje 70 mln utworów polskich i zagranicznych. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zarządza prawami ponad 19 tys. polskich autorów, spadkobierców oraz wydawców muzycznych. Organizacja reprezentuje też w Polsce ponad 3,5 mln twórców i wydawców zagranicznych. Do ZAiKS-u należą przedstawiciele wielu dziedzin twórczości – kompozytorzy, autorzy tekstów, scenarzyści, dramatopisarze, tłumacze, plastycy, choreografowie, a także twórcy z innych dziedzin sztuki.

Do grona dostawców usług wykorzystujących mojeID dołącza kolejny znaczący podmiot, i to z zupełnie nowego dla nas sektora – kultury. Współpraca z ZAiKS-em potwierdza, że nasze rozwiązanie jest uniwersalne i spełnia wymogi różnych branż. Widzimy, że rynek ciągle poszukuje godnych zaufania metod autoryzowania dostępu do usług świadczonych online. Kolejne, z sukcesem zrealizowane wdrożenie pokazuje, że mojeID doskonale sprawdza się w tej funkcji – mówi Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR.

Usługa mojeID jest dostępna dla ponad 14 mln klientów bankowości elektronicznej. W ramach usług sektora publicznego, mojeID umożliwia zdalny dostęp do urzędów i systemów administracji publicznej oraz pozwala na założenie i wykorzystywanie Profilu Zaufanego. W 2021 roku mojeID zostało wyróżnione Godłem „Teraz Polska”.

Liczba banków, które udostępniają swoim klientom usługę mojeID stale rośnie i w niedługim czasie obejmie wszystkie największe banki komercyjne.

lista aktualności