Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

Digital Excellence Awards 2021 – KIR nagrodzony za skuteczność w digitalizacji procesów biznesowych

Data: 2021.11.22

W konkursie Digital Exellence Awards 2021 KIR otrzymał nagrodę w kategorii Digital Strategic Perspective. Digital Excellence Awards to konkurs, którego Jury co roku wskazuje liderów przemian cyfrowych i wyróżnia firmy o wyjątkowej skuteczności w procesie transformacji cyfrowej, weryfikowanej w oparciu o wyniki biznesowe i wskaźniki gotowości cyfrowej. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane za portfolio trzech usług KIR: mojeID, mSzafir oraz trwały nośnik, które wspierają przedsiębiorstwa w transformacji cyfrowej.

W tegorocznej edycji konkursu Digital Excellence Awards 2021, KIR został nagrodzony w kategorii Digital Strategic Perspective. Firma zgłosiła do konkursu trzy usługi, które zostały opracowane i wdrożone w odpowiedzi na przyspieszającą cyfryzację gospodarki: trwały nośnik 2.0., działający w oparciu o połączone technologie blockchain, WORM i pieczęć elektroniczną; mojeID, narzędzie wykorzystywane do potwierdzania tożsamości online z wykorzystaniem bankowości elektronicznej; a także mSzafir – kwalifikowany podpis elektroniczny w wersji mobilnej, dostępny całkowicie zdalnie. Jury konkursu doceniło znaczenie oferowanych przez firmę usług dla transformacji cyfrowej, urzeczywistniającej się po stronie partnerów firmy – w korzystających z nich firmach komercyjnych i podmiotach administracji publicznej.

KIR to hub usług wspólnych sektora finansowego, w którym budujemy rozwiązania systemowe dla bankowości, gospodarki i administracji. Rozwijamy je z myślą o wspieraniu naszych partnerów w uwalnianiu potencjału ich projektów i wdrażaniu innowacji. Digital Excellence Award to nagroda, będąca potwierdzeniem skuteczności naszych usług, które zwykle działają w tle i nie są widoczne dla użytkownika – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR. – Dostarczamy rozwiązania ‘szyte na miarę’, dopasowujemy je do istniejących procesów biznesowych, pomagamy redukować koszty i podnosić jakość. Tylko u jednego z naszych klientów w ciągu dwóch lat od wdrożenia usługi trwały nośnik wysłano elektronicznie 11 mln dokumentów, co przekłada się na ok. 20 mln zł oszczędności i ocalenie ok. 50 ha lasu. Za pomocą mojeID internauci codziennie potwierdzają swoją tożsamość ok. 220 tys. razy, a w rekordowym dniu ten wskaźnik wzrósł do prawie 650 tys. W 2021 r. wydaliśmy 2 razy więcej długoterminowych e-podpisów mSzafir niż w 2020 r. Są firmy, w których zastosowanie e-podpisu pozwoliło na redukcję kosztów obsługi dokumentów o 75%. Naszą ambicją jest tworzenie i dostarczanie rozwiązań, które przyczyniają się do upowszechniania usług opartych na technologii i odpowiedzialnego budowania cyfrowego świata. Tym bardziej jesteśmy dumni z otrzymania tak prestiżowego wyróżnienia – dodaje Piotr Alicki.

Konkurs Digital Excellence Awards został stworzony z myślą o wymianie najlepszych praktyk i innowacji w erze cyfrowej i rozwoju dla liderów, którzy dążą do doskonalenia cyfrowych kompetencji. Konkurs ma również za zadanie podnoszenie świadomości na temat roli liderów w transformacji cyfrowej, ich miejsca w organizacji oraz praktyk jakie stosują w przedsiębiorstwach. Jury konkursowe, złożone z ludzi świata nauki i biznesu, co roku wyłania najskuteczniejsze transformacje cyfrowe, przeprowadzone przez polskie firmy i instytucje publiczne.

 

lista aktualności