Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

LUX MED udostępnia swoim pacjentom usługę mojeID

Data: 2021.05.25

Pacjenci LUX MED mają możliwość potwierdzania tożsamości online przy użyciu mojeID od KIR. Usługa umożliwia w pełni zdalną rejestrację w Portalu Pacjenta, a także zapewnia m.in. dostęp online do dokumentacji medycznej.

Usługa mojeID to bezpieczny i wygodny sposób zdalnego potwierdzania tożsamości w usługach świadczonych przez dostawców komercyjnych i administrację publiczną. Weryfikacja tożsamości z wykorzystaniem mojeID odbywa się poprzez systemy bankowości elektronicznej, w oparciu o dane, które zostały wcześniej zweryfikowane przez podmiot zaufany, jakim jest np. bank. Usługa zapewnia zdalną rejestrację w Portalu Pacjenta, gdzie można zrealizować formalności, które dotychczas wymagały osobistej wizyty w placówce medycznej.

Współpraca z LUX MED, liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce, jest dla nas ważnym krokiem w rozwoju mojeID. Możliwość zdalnego potwierdzania tożsamości w sektorze medycznym daje pacjentom wygodę i zapewnia bezpieczeństwo przekazywanym przez nich danym. Ma to szczególne znaczenie w kontekście intensywnego rozwoju usług świadczonych online i tzw. telemedycyny. Dołączenie LUX MED do grona firm rozwijających własne usługi cyfrowe w oparciu o mojeID, jest dla nas wyróżnieniem i dowodem zaufania dla realnej wartości naszego rozwiązania – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce. Świadczy usługi medyczne dla ponad 2,2 mln pacjentów. Około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego ich personelu medycznego przyjmuje pacjentów w placówkach ambulatoryjnych, diagnostycznych i szpitalach oraz ośrodku opiekuńczo-rehabilitacyjnym. Konsultacje medyczne dostępne są także online. Firma jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

– Stale inwestujemy w innowacje, które usprawniają i podnoszą standard świadczonych przez nas usług. Doświadczenia ostatnich miesięcy pokazały, jak duże znaczenie ma zapewnienie pacjentom kontaktu z lekarzem lub pielęgniarką także w trybie zdalnym. Dzięki wdrożeniu usługi mojeID, pacjenci LUX MED zyskują nową, wygodniejszą i w pełni bezpieczną metodę zarejestrowania się w Portalu Pacjenta, by umówić termin wizyty, skonsultować się online z lekarzem, czy odebrać wyniki badań – bez konieczności osobistej obecności w placówce – mówi Michał Rybak, Wiceprezes LUX MED ds. Operacyjnych.

mojeID odpowiada na rosnącą potrzebę zapewnienia wygodnego i uniwersalnego, a jednocześnie bezpiecznego mechanizmu elektronicznej identyfikacji klientów, w ramach usług oferowanych przez dostawców komercyjnych i jednostki administracji publicznej. Dynamicznie rośnie liczba usługodawców korzystających z mojeID z różnych sektorów gospodarki. Wśród nich są firmy m.in. z sektora ubezpieczeń, energetyki, usług finansowych oraz telekomunikacyjnych. Z usługi mojeID może korzystać już ok. 13 mln klientów bankowości elektronicznej.

lista aktualności