Kontakt

KIR

tel. +48 22 545 55 00
ul. rtm. W. Pileckiego 65
02-781 Warszawa

KRS: 0000113064
NIP: 526-030-05-17
REGON: 012105474

Infolinia
poniedziałek - piątek,

w godzinach 8.00 - 18.00
z telefonu stacjonarnego:
801 500 207

z telefonu stacjonarnego lub komórkowego:
22 545 55 55

Opłata za połączenie zgodna
z cennikiem operatora.
 

Formularz kontaktowy

Aktualności

Nationale-Nederlanden wprowadza zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą mojeID w procesie zakupu polisy ubezpieczeniowej

Data: 2020.12.10

Klienci Nationale-Nederlanden mogą już korzystać z mojeID przy zakupie polisy ubezpieczeniowej. Zdalna weryfikacja tożsamości z wykorzystaniem usługi zarządzanej przez KIR sprawia, że proces identyfikacji tożsamości podczas zakupu polisy stał się przyjazny i bezpieczny. To pierwsze wdrożenie rozwiązania KIR w sektorze ubezpieczeniowym związane z identyfikacją klienta podczas zakupu polisy. W pierwszej połowie roku Nationale-Nederlanden udostępniło swoim klientom usługę KIR do weryfikacji tożsamości w usłudze n-serwis - zarówno do rejestracji, jak i odzyskiwania dostępu do konta.

mojeID to bezpieczna metoda potwierdzania tożsamości online w usługach komercyjnych i publicznych, umożliwiająca realizację wszelkich formalności, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzania danych w punkcie obsługi czy korzystania z poczty kurierskiej.

Praktycznie w każdym aspekcie funkcjonowania gospodarki obserwujemy rosnącą dostępność usług zdalnych. Aby możliwe było bezpieczne korzystanie z nich, potrzebne jest sprawdzone narzędzie umożliwiające potwierdzanie tożsamości użytkownika online. Taką funkcję pełni usługa mojeID. Elektroniczna identyfikacja jest warunkiem sprawnego przenoszenia procesów do świata  cyfrowego. W efekcie współpracy z Nationale-Nederlanden, mojeID może przyczynić się do poszerzenia zakresu usług dostępnych w wersji cyfrowej – podkreśla Piotr Wichowski, dyrektor Linii biznesowej usługi identyfikacji w KIR.

 Jeszcze przed ogłoszeniem pandemii, wiele działań prowadzonych w Nationale-Nederlanden nakierowanych było na digitalizację procesów sprzedażowych i obsługowych. Pojawienie się koronawirusa tylko przyspieszyło nasze prace w tym zakresie. Zależy nam, aby dostarczać klientom i pracownikom wygodne i intuicyjne narzędzia, a współpraca z Krajową Izbą Rozliczeniową jest jedną z odpowiedzi na te plany i założenia. Widząc, z jakim entuzjazmem nasi klienci podchodzą do cyfrowych rozwiązań, jesteśmy przekonani, że udostępniona właśnie możliwość zdalnego potwierdzania tożsamości za pomocą mojeID w procesie zakupu polisy, zostanie przez nich dobrze przyjęta – mówi Grzegorz Cugier, Menedżer ds. Produktów i Procesów Online z Nationale-Nederlanden.

Usługa mojeID została uruchomiona w czerwcu 2019 r. Od tego czasu stale powiększa się lista dostawców usług, którzy umożliwiają swoim klientom potwierdzanie tożsamość online. W ten sposób można już uzyskać dostęp do swoich danych medycznych, zawrzeć umowę na dostawę gazu czy zaaplikować o przyznanie karty kredytowej. Pełna informacja o dostawcach usług i dostawcach tożsamości w usłudze mojeID znajduje się na stronie www.mojeid.pl

 

 

lista aktualności